HUPMOBILE

REA piedalās pilsētas plānošanas pasākumā MadCity 2021

Ziņas

 

29.-30. septembrī Rīgā notika pilsētas plānošanas pasākums MadCity Rīga 2021, kurā dažādu jomu eksperti un amatpersonas, uzņēmēji, dabas draugi un citi interesenti no Rīgas, Latvijas un ārvalstīm apsprieda un dalījās ar idejām, priekšlikumiem un risinājumiem Rīgas Daugavas krastmalas attīstības plāniem turpmākajiem pieciem gadiem. Kā uzsver pasākuma idejas autori un rīkotāji: “tikai kopā mēs varam iekustināt labas pārmaiņas savā pilsētā, un Daugavmalu iekārtot nevis tā, kā redzēts Parīzē vai Stokholmā, bet vēl labāk – kā Rīgā”.

Rīgas enerģētikas aģentūra jau ierasti atbalsta un iesaistās MadCity* pasākumos, piedaloties ideju un inovatīvu risinājumu meklēšanā, lai tuvinātu Rīgu un rīdziniekus ilgtspējīgas un viedas attīstības un klimatneitralitātes mērķiem.

Viena no aktualitātēm ir zemu emisiju ūdenstransporta attīstības iespējas kā papildinājums pilsētas sabiedriskā transporta tīklam. Pasākumā tika prezentēti pirmie secinājumi no izpētes par integrēta, zemu emisiju ūdenstransporta attīstības potenciālu un iespējām Rīgas pilsētas administratīvajā teritorijā, kuru ES Interreg Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programmas projekta “Visaptveroša pilsētu un piepilsētu mobilitāte (HUPMOBILE)” ietvaros Rīgas enerģētikas aģentūras uzdevumā veic SIA “Grupa93”.

Iezīmējot veicamos soļus un darāmos darbus un novērtējot aprēķinus par potenciālajiem lietotājiem, braucienu maršrutiem un izmaksām, izpētes veicēji uzsver: “Skaitļi ir pozitīvi. Visi priekšnosacījumi ir, atliek darīt!”
Izpēte tiks pabeigta š.g. novembrī, kad ar tās rezultātiem iepazīstināsim plašāk.

* Starptautiskais pilsētplānošanas pasākums MadCity notiek jau piekto gadu. Vairāk par pasākumu šeit: www.madcity.lv un https://www.facebook.com/MadCityRiga/