Laipni aicināti jaunajā REA mājaslapā!

Rīgas uzņēmumi aicināti pieteikt savus sasniegumus Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvai

Jau trešo gadu pēc kārtas inovāciju vadības uzņēmums “Helve” un balvas vadošais partneris “Rimi Baltic” aicina pieteikt ilgtspējīgus inovāciju projektus un iniciatīvas Baltijas ilgtspējas inovāciju balvai. Pieteikties sešās kategorijās aicināti uzņēmumi, zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumi, organizācijas un ilgtspējas vēstneši Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Balvas mērķis ir cildināt tādas ilgtspējas inovācijas, kas kalpo kā spožs piemērs ceļā uz zaļāku un ilgtspējīgāku nākotni. 

Sešas balvas kategorijas aptver visas nozīmīgākas ilgtspējas jomas – no tehnoloģiju sasniegumiem un inovācijām, līdz iedvesmojošiem ilgtspējas līderiem. Savukārt 7. decembrī, kinoteātrī “Splendid Palace” norisināsies balvu pasniegšanas ceremonija, kā arī konference, sadarbībā ar ilggadējo pasākuma vadošo partneri Rimi Baltic, metodoloģijas partneri EY un partneriem Luminor un Rīgas dome.

Uzņēmumi, jaunuzņēmumi, organizācijas un vēstneši ir aicināti pieteikties šādās kategorijās: 

  • Klimanta inovācijas – inovatīvi risinājumi, kas samazina siltumnīcu gāzu emisijas, mazina klimata pārmaiņu ietekmi un veicina noturību pret klimata izmaiņām.
  • Aprites ekonomika – projekti, kuru fokuss ir resursu efektivitāte, nākotnes pārtikas inovācijas, atkritumu un piesārņojuma samazināšana, produktu un materiālu ilgmūžība, un vides atjaunošanās.
  • Enerģētikas tehnoloģijas – inovatīvi risinājumi, kas veicina pāreju uz tīru enerģiju, izmantojot tehnoloģijas, kas samazina siltumnīcefekta gāzu emisijas, palielina energoefektivitāti un sekmē atjaunojamās enerģijas avotu izmantošanu.
  • Sociālās iniciatīvas – sasniegumi un projekti, kuru mērķis ir uzlabot sabiedrības labklājību, risinot sociālās un vides problēmas, veicinot sociālo vienlīdzību, iekļaušanos un kopienu atbalstu.
  • Pilsētvides attīstība – programmas, kas paredz zaļākas pilsētas, vidi un mobilitāti, attīstot ilgtspējīgus urbānos risinājumus, veicinot zaļo infrastruktūru un palielinot bioloģisko daudzveidību pilsētās.
  • Ilgtspējas vēstnesis – persona, kas iestājas par ilgtspējīgu dzīvesveidu, veicina tā praksi un, rādot piemēru, iedvesmo arī citus būt ilgtspējīgiem.

Pieteikumu vērtēšanā piedalīsies īpaši atlasīta ekspertu žūrija no visas Eiropas, savukārt vērtēšanas procesu vadīs balvas metodoloģiskais partneris un vadošais biznesa konsultāciju uzņēmums Latvijā EY Baltic.

“Inovācijas un spēja sadarboties ir galvenie stūrakmeņi, kas mums visiem kopā palīdz veidot uz nākotni vērstu sabiedrību. Neatsverama nozīme ilgtspējīgu risinājumu attīstībā ir tieši inovācijām,” uzsver Annija Emersone, Baltijas ilgtspējas inovāciju balvas vadītāja. “Mēs sagaidām, ka šī gada balvas pretendentu vidū būs gan nozarē pieredzējuši biznesa līderi, jaunuzņēmumi un organizācijas, gan arī kopienu iniciatīvas no visas Baltijas, kas spēj demonstrēt savu apņemšanos ieviest ilgtspējas tehnoloģijas vai procesus, kā arī iedvesmot ar savu darbu citus!”

“Jau trešo gadu pēc kārtas ar nepacietību gaidām, kad uz lielās Baltijas ilgtspējasinovāciju balvas skatuves cildināsim Igaunijas, Latvijas un Lietuvas ilgtspējas inovācijas iniciatīvas, diskutējot par izaicinājumus un veidiem, kā tos kopā pārvarēt Baltijas valstu ceļā uz labāku rītdienu,” uzsver Zanda Šadre, Rimi Baltic Korporatīvās atbildības un komunikācijas direktore.

2022. gadā tika saņemti vairāk nekā 240 pieteikumi ar 32% pieteikumiem no Latvijas, 29% no Igaunijas un 33% no Lietuvas, un 6% no Baltijas līmeņa iniciatīvām. Pērnā gadu finālistu vidū ir tādi ilgtspējības līderi kā Aterones Engineering, Tet, UP Catalyst, Oxylabs un citas nozīmīgas iniciatīvas.

Pieteikumu iesniegšana ir atvērta no 12. septembra līdz  8. oktobrim. Piesaki savu inovāciju mājas lapā.

Par Baltijas Ilgtspējas Balvu

Baltijas Ilgtspējas inovāciju balva ir ikgadējais notikums, kas veltīts izcilu ilgtspējas iniciatīvu cildināšanai Baltijas reģionā. Savas pastāvēšanas trešajā gadā, balva tiecas iedvesmot un vērst uzmanību uz ilgtspēju dažādās jomās, no uzņēmumiem līdz politikas veidotājiem un viedokļu līderiem. Šī gada BaltijasIlgtspējas inovāciju balvas virstēma, “Ir laiks”, uzsver steidzamību veicināt inovatīvu risinājumu ieviešanu un rīkoties apņēmīgi, lai radītu ilgtspējīgu nākotni Baltijā.

Baltijas Ilgtspējas inovāciju balva tiek rīkota kopā ar ilggadēju vadošo partneri Rimi Baltic. Iniciatīvu atbalsta balvas metodoloģijas partneris EY Baltic, kā arī partneri Luminor un Rīgas Dome. Baltijas Ilgtspējas inovāciju balvas ceremonija norisināsies klātienē Rīgā, Splendid Palace, kā arī to būs iespēja vērot tiešsaitē pasākuma lapā.  Vairāk informācijas oficiālajā mājaslapā: www.balticsustainabilityawards.eu

Par Helve

Helve ir viens no Baltijā vadošajiem uzņēmumiem atvērto inovāciju vadībā. Helve komanda vada akcelerācijas programmas, iekšējo inovāciju inkubatorus un dizaina sprintus, vietēja un starptautiska līmeņa hakatonus un citus atvērto inovāciju projektus. Helve mērķis ir palīdzēt vadošiem tirgus uzņēmumiem, valsts sektoram un strauji augošiem jaunuzņēmumiem realizēt potenciālu, ko sniedz inovācijas, tehnoloģijas un pārmaiņu radītās iespējas. https://www.helve.eu/ 

Mediju akreditācijām: 
Kristaps Cīrulis 
Komunikācijas vadītājs
Baltijas Ilgtspējas Balva
kristaps@balticsustainabilityawards.eu 

Piesakies konsultācijai par

siltumapgādi, mājas energoefektivitāti, saules paneļu uzstādīšanu, mājas biedrību izveidošanu.

Lasīt vairāk