Laipni aicināti jaunajā REA mājaslapā!

Iedvesmos skolotājus mācību procesā ieviest klimata aktivitātes

No nākamā mācību gada Rīgas skolās skolēniem būs iespēja iesaistīties dažādās klimata aktivitātēs, gūstot un nostiprinot zināšanas par ilgtspējīgu un atbildīgu rīcību, kas samazinās sabiedrības klimata pēdas nospiedumu. Lai iedvesmotu skolotājus ieviest šādas aktivitātes, Rīgas pašvaldība sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) 19. aprīlī plkst. 9.00–17.00 organizē ieskaņas pasākumu – “Klimata dienu skolotājiem”.

“21. gadsimta izglītība paredz visu iesaisti un atbildību cīņā pret klimata pārmaiņām. Priecājos, ka mūsu Rīgas skolotāji iet līdzi laikam un gūst aizvien jaunas zināšanas dažādās klimata aktivitātēs, ko nodot mūsu jauniešiem. Laba ikdienas mācīšanās vairs nenotiek tikai klausoties lektoru vai skolotāju auditorijā. Rīgas un RTU sadarbības piemērs parāda, ka mācīšanās notiek radoši, daudzveidīgi un iesaistoši,” stāsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Laima Geikina.

“Klimata dienā” piedalīsies skolotāji, kurus interesē vides izglītības veicināšana dažādās klašu grupās. Visas dienas garumā viņi piedalīsies RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta organizētās aktivitātēs un praktiskās darbnīcās, tostarp lomu spēlē “Bioekonomikas izaicinājumi”, lai rastu un attīstītu risinājumus klimata izglītības popularizēšanai.

Skolotāji iepazīsies arī ar ambiciozajiem Rīgas mērķiem sasniegt klimatneitralitāti, uzklausīs zinātnieku, uzņēmumu un organizāciju pieredzes stāstus. Skolotājus iedvesmos RTU Dabaszinātņu un tehnoloģiju fakultātes dekāns profesors Māris Turks, RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta direktore profesore Dagnija Blumberga, Rīgas enerģētikas aģentūras direktors Jānis Ikaunieks un Latvijas energoresursu tirdzniecības uzņēmuma “Virši” ilgtspējas projektu vadītājs Anrijs Tukulis.

Iegūtās zināšanas un “Klimata dienā” attīstītās idejas skolotāji pēcāk integrēs mācību saturā, piedāvājot skolēniem dažādas, tostarp praktiskas aktivitātes, veicinot videi un klimatam draudzīgu ikdienas paradumu veidošanos. Projekts ilgs visu mācību gadu un noslēgsies ar “Rīgas klimata festivālu”. Tajā visiem interesentiem būs iespēja iepazīt Rīgas klimatneitrālākās skolas un to pieredzi.

“Klimata diena skolotājiem” notiks RTU Zinātniskajā bibliotēkā, Paula Valdena ielā 5.

Rīgas pilsētas mērķis ir sasniegt klimatneitralitāti līdz 2030. gadam, kas ietver energoefektivitātes, tīras mobilitātes, videi draudzīgas pilsētplānošanas u.c. citas iniciatīvas. Lai sasniegtu mērķus, Rīgas pašvaldība apzinās sabiedrības un īpaši jaunās paaudzes savlaicīgu iesaisti klimata izaicinājumu apzināšanā.

RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts nodrošina vides inženierijas studijas bakalaura, maģistra un doktora līmenī, kā arī tālākizglītību, īsteno vietēja un starptautiska mēroga pētījumus zaļās enerģijas, energoefektivitātes, biotehonomikas jomā, attīsta tautsaimniecību veicinošas vides un klimata tehnoloģijas, kā arī ilgtspējīgus augstas pievienotās vērtības produktus.

Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: sindija.gravere@riga.lv.

Piesakies konsultācijai par

siltumapgādi, mājas energoefektivitāti, saules paneļu uzstādīšanu, mājas biedrību izveidošanu.

Lasīt vairāk