Laipni aicināti jaunajā REA mājaslapā!

Uzņēmējiem un biedrībām liela interese par Rūpniecības preču tirgus atkārtoti izmantojamajiem materiāliem

Pirms Rīgas Centrāltirgus Rūpniecības preču tirgus plānotās demontāžas lielu atsaucību guva Rīgas enerģētikas aģentūras un “Rīgas namu” organizētā akcija “No tirgus uz mājām – dod materiāliem jaunu dzīvi”, kas sniedz iedzīvotājiem, biedrībām un uzņēmumiem iespēju izvēlēties atkārtotai izmantošanai derīgus materiālus no tirgus teritorijas.

“Interese par iespēju piedalīties bija daudzkārt lielāka, nekā mēs sagaidījām. Un faktiski uz tirdziņa atvēršanu pat veidojās rinda. Kopumā saņemti vairāk nekā 200 pieteikumi no biedrībām un uzņēmumiem ar interesi par atkārtoti izmantojamiem materiāliem. Tas nozīmē, ka sabiedrība sāk domāt arvien “zaļāk” un ilgtspējīgāk, savukārt mums – Rīgas domei – aktīvāk jādomā par citu līdzīgu iespēju organizēšanu iedzīvotājiem,” uzsver Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.

“Akcijas laikā pieteicās biedrība “Tandeems” un piedāvāja iepazīties ar viņu izstrādāto mobilo lietotni, kas radīta ar nolūku šāda veida aktivitātes organizēt ērtāk un pārskatāmāk. Esam priecīgi par šo satikšanos, ļoti novērtējam katru iespēju strādāt efektīvāk, tāpēc uzreiz piekritām lietotni izmēģināt jau šajā akcijā, negaidot nākamo reizi. Lietotne vēl ir testa versijā un nav publiski pieejama, tāpēc šī ir iespēja arī tās izstrādātājiem padarīt to vēl labāku. Būs interesanti salīdzināt digitālo un analogo procesu un izvēlēties turpmākām akcijām piemērotāko,” saka Rīgas enerģētikas aģentūras projektu vadītāja Ieva Kalniņa.

Organizatori atgādina, ka akcijā iegūtos materiālus nedrīkst izmantot komerciāliem nolūkiem, t.i., pārdot, nodot pārstrādei vai izmantot komercproduktu ražošanā. Organizatori apņemas pēc iespējas saudzīgi demontēt un nodot visus pieteiktos materiālus, taču negarantē, ka tas izdosies atkārtotai izmantošanai pienācīgā kvalitātē.

Pirmā akcija notika ceturtdien, 29. februārī. Akcija turpinājās arī piektdien, 1. martā, no plkst.14.00 līdz 17.00. Vēlāk izvešanai būs pieejami tikai tie materiāli, kas būs pieteikti un veiksmīgi demontēti. Pēc demontāžas pabeigšanas pieteiktos materiālus varēs saņemt 14. martā plkst.9.00-12.00 un 15. martā plkst.14.00-17.00. Materiālu iekraušana un transportēšana jānodrošina pašiem.

Demontāžas darbus nodrošina SIA “Rīgas nami”. Materiālu pieejamību iedzīvotājiem organizē Rīgas enerģētikas aģentūra Eiropas Savienības starpreģionu sadarbības programmas URBACT IV 2021.-2027. gadam projekta “Pāreja uz aprites ekonomiku  (LET’S GO CIRCULAR!)” ietvaros. Papildu informācija par projektu: https://urbact.eu/networks/lets-go-circular un https://rea.riga.lv/lv/aktualie-projekti/projekti/lets-go-circular.

Informāciju sagatavoja: Ineta Miglāne, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 29363334, e-pasts: ineta.miglane@riga.lv

 

Piesakies konsultācijai par

siltumapgādi, mājas energoefektivitāti, saules paneļu uzstādīšanu, mājas biedrību izveidošanu.

Lasīt vairāk