Laipni aicināti jaunajā REA mājaslapā!

Uzsāk darbu pirmais būvgružu, būvmateriālu un remonta lietu apmaiņas punkts Latvijā

Lai attīstītu aprites ekonomiku, samazinātu radīto būvniecības atkritumu apjomu un nodrošinātu to atkārtotu izmantošanu, atkritumu apsaimniekošanas uzņēmums “CleanR” trešdien, 4. oktobrī atklāja pirmo būvgružu, būvniecības materiālu un remonta lietu apmaiņas punktu Latvijā

Tajā ikviens iedzīvotājs var bez maksas nodot, paņemt vai apmainīt atkārtotai lietošanai derīgus būvmateriālus, remonta lietas, interjera priekšmetus un darbojošos elektrotehniku, kā arī iemainīt noteiktas kvalitātes būvgružus pret grunti vai šķembām, kas iegūtas otrreizējā pārstrādē.

Apmaiņas punkta atklāšanā Rīgas enerģētikas aģentūras (REA) direktors Jānis Ikaunieks uzsvēra: “Aprites ekonomikas pamatprincipi paredz dažādu materiālu un produktu koplietošanu, atkārtotu izmantošanu, remontu un atjaunošanu, tādējādi pagarinot to dzīves un aprites ciklu. Būtiski ir arī tas, ka aprites ekonomika tiecas pēc iespējas saglabāt un paaugstināt resursu vērtību visā dzīves ciklā – apmaiņas punkts palīdz to īstenot, neļaujot materiāliem nonākt atkritumos vai pārstrādē. Pašvaldībā ilgtspējīga atkritumu apsaimniekošana ir būtiska, tāpēc liels prieks par šādu materiālu apmaiņas punktu veidošanos.” Aprites ekonomikas veicināšana Rīgā ir viens no REA darbības virzieniem, uzsverot nepieciešamību veidot materiālu apmaiņas punktus, attīstīt dalīšanās ekonomiku un piedāvāt lietu labošanas iespējas, veicinot iedzīvotāju paradumu maiņu.

Jaunais apmaiņas punkts atrodas būvniecības atkritumu šķirošanas un pārstrādes centrā “Nomales”, Brīvnieku ielā 11, Stopiņu novadā. Tā darba laiks: pirmdienās no plkst.15.00 līdz 19.00, otrdienās, trešdienās un piektdienās – no 12.00 līdz 16.00, sestdienās – no 9.00 līdz 13.00.

Vairāk informācijas šeit: https://cleanr.lv/clean-r/aktualitates/darbu-uzsacis-latvija-pirmais-buvgruzu-buvmaterialu-un-remonta-lietu-apmainas-punkts/

Būvgružu, būvniecības materiālu un remonta lietu apmaiņas punkts tapis LIFE integrētā projekta “Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju (LIFE Waste To Resources IP)” ietvaros, kurš tiek īstenots ar Eiropas Savienības LIFE programmas un Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu.

Apmaiņas punktā nodoto lietu aprites veicināšanai un iedzīvotāju ērtībai, projekta partneris “Zero Waste Latvija” 2023. gada 1. novembrī ieviesīs digitālo platformu www.lietovelreiz.lv, kur vienuviet būs apkopota informācija par visiem apmaiņas punktā atstātajiem un iedzīvotājiem pieejamajiem materiāliem.

Piesakies konsultācijai par

siltumapgādi, mājas energoefektivitāti, saules paneļu uzstādīšanu, mājas biedrību izveidošanu.

Lasīt vairāk