Laipni aicināti jaunajā REA mājaslapā!

Izglītības iestādēs gaismekļus nomainīs uz energoefektīvākiem

Rīgas domes Īpašumu departaments 55 mācību iestādēs veiks 9 168 luminiscējošo dienasgaismas gaismekļu (60 x 60 cm) nomaiņu pret identiska izmēra un formas LED gaismekļiem. Projektu finansēs Klimata programmas ietvaros, kuras līdzekļus paredzēts izlietot pasākumiem un aktivitātēm, kuras  palīdz sasniegt Rīgas pašvaldības izvirzītos klimata mērķus*.

Apgaismojuma maiņas rezultātā būs nomainīti 9 168 gaismekļi, kas radīs 424 653 kilovatstundas gadā un samazinās pašvaldības izmaksas par elektroenerģiju, kā arī samazinās CO2 izmešus par 46,29 tonnām gadā. Papildus tam, jaunie LED gaismekļi piedāvā papildu iespējas tos automatizēti ieslēgt vai izslēgt, kā arī rada iespēju samazināt gaismekļu jaudu laikā, kad apgaismojums pilnā apjomā nav nepieciešams.

2023. gada 10. oktobrī Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas deputāti apstiprināja šo projektu un piešķīra Rīgas domes Īpašumu departamentam 678 432  eiro tā īstenošanai.

* Rīgas pašvaldības klimata mērķi definēti “Rīgas pilsētas ilgtspējīgas enerģētikas un klimata rīcības plānā līdz 2030. gadam”.

Piesakies konsultācijai par

siltumapgādi, mājas energoefektivitāti, saules paneļu uzstādīšanu, mājas biedrību izveidošanu.

Lasīt vairāk