Laipni aicināti jaunajā REA mājaslapā!

Rīgas vasaras svētku programmas ietvaros REA aicina uz konsultācijām

Rīgas 2023. gada vasaras svētku programmas ietvaros Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) 22. jūlijā piedalījās Ķengaraga apkaimes svētkos, bet 29. jūlijā – Zolitūdes apkaimes svētkos.

Visas dienas garumā REA informatīvo telti Zolitūdē apmeklēja apkaimes iedzīvotāji, kuri dzīvo daudzdzīvokļu ēkās. Galvenais jautājums sarunās – daudzdzīvokļu ēku atjaunošana, aktualitātes un nākotnes vīzija. Zolitūdes apkaimē paneļu ēku būvniecību uzsāka 1985. gadā. Apbūvei raksturīgs Latvijā izstrādātais projekts “119. sērija”. Iedzīvotāji norādīja uz problēmām, kas raksturīgas ēkām: neefektīva apkures sistēma, plaisas starppaneļu šuvēs u.c., līdz ar to bija paaugstināta interese par REA atbalsta programmu Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalsts daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas tehniskās dokumentācijas izstrādei energoefektivitātes pasākumu veikšanai.

Lai arī vairums apkaimes iedzīvotāju, kuri apmeklēja pasākumu, pauda atbalstošu attieksmi ēku atjaunošanai, vienlaicīgi tika norādīts uz grūtībām pieņemt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumus, kas ir šī procesa pamatā.

REA informatīvās telts apmeklētāji gan Ķengaragā, gan Zolitūdē izteica pateicību par iespēju svētku apmeklējuma laikā gūt noderīgu informāciju par ēku atjaunošanu.

REA aicina saņemt atbildes uz jautājumiem par māju atjaunošanu, biedrību dibināšanu, pašvaldības un valsts līdzfinansējuma programmām ēku atjaunošanai, energokopienu veidošanu, saules paneļu izvietošanu uz ēku jumtiem, kā arī atjaunīgo energoresursu izmantošanu.

Nākamās tikšanās vietas:

12.08.2023. Juglas apkaimes svētki (Velnezera teritorija);

26.08.2023. Daugavgrīvas apkaimes svētki (skvērs pie Parādes un Plēksnes ielas).

Piesakies konsultācijai par

siltumapgādi, mājas energoefektivitāti, saules paneļu uzstādīšanu, mājas biedrību izveidošanu.

Lasīt vairāk