Energoefektivitāte

Informatīvais pasākums “Rīga atjauno un siltina” Juglas apkaimē

Ziņas

26. oktobrī Rīgas enerģētikas aģentūras (REA) speciālisti, piedāvājot savas konsultācijas, viesojās Juglas apkaimē, Brīvības ielā 430a. Pirms pasākuma apkaimes iedzīvotājiem bija izsūtīts ielūgums un informatīvais buklets par aktivitātēm, kas būtu jāveic, lai renovētu māju un samazinātu rēķinus par patērēto siltumenerģiju.

Pasākuma apmeklētāji, daudzdzīvokļu ēku pārstāvji, interesējās par lēmumu pieņemšanas kārtību un apsaimniekotāja iesaisti mājas atjaunošanas projektā. Lai arī vairums apkaimes iedzīvotāju, kas apmeklēja pasākumu, pauda atbalstošu attieksmi ēku atjaunošanai, vienlaicīgi tika norādīts uz grūtībām pieņemt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumus, kas ir māju atjaunošanas procesa pamatā. Savukārt vecāka gadu gājuma iedzīvotāji izteica bažas par ēkas atjaunošanas izmaksām un spēju tās apmaksāt.

Neskatoties uz rudenīgajiem laika apstākļiem, pasākumu, kas ilga trīs stundas, apmeklēja  vairāk nekā 40 daudzdzīvokļu ēku pārstāvji. “Jauki laiki, tagad ēku siltināšana nāk pie iedzīvotājiem,” izteicās kāds sajūsmināts Juglas iedzīvotājs.

Šoruden REA realizē plašu informatīvo pasākumu ciklu ar mērķi informēt un motivēt dzīvokļu īpašniekus atjaunot daudzdzīvokļu mājas. Informācija par pasākumiem savlaicīgi ir pieejama REA un www.riga.lv mājaslapās, kā arī Facebook kontā “Rīga attīstās”.