Klimatneitralitāte

Siltumapgāde. Cik ilgtspējīga?

Ziņas

Rīgas enerģētikas aģentūra aicina 12. aprīlī plkst. 18.30 pievienoties tiešsaistes diskusijai “Siltumapgāde. Cik ilgtspējīga?” par siltumapgādes ietekmi uz klimata pārmaiņām un uz gaisa kvalitāti, kā arī par to, kā salāgot klimata un siltumapgādes mērķus laikā, kad nepieciešams strauji virzīties energo neatkarības virzienā.

Diskusijas laikā par situāciju un pārmaiņām siltumapgādē Rīgā stāstīs Rīgas enerģētikas aģentūras direktors Jānis Ikaunieks, savukārt par siltumapgādes ietekmi uz vidi un veselību Latvijā – veselības, enerģētikas, klimata un siltumapgādes speciālisti:  Dr.sc.ing. Aleksandrs Zajacs, Rīgas Tehniskās universitātes docents, Būvniecības Inženierzinātņu fakultātes Siltuma inženierijas un tehnoloģijas katedras vadošais pētnieks, Krista Pētersone, biedrības "Zaļā brīvība” enerģētikas eksperte, un Dr. Žanna Martinsone, Rīgas Stradiņa universitātes Darba drošības un vides veselības institūta vadošā pētniece. Diskusiju moderēs ES Klimata pakta vēstniece un Baltijas Vides foruma (BEF) vides eksperte Līga Pakalna.

Pasākumu organizē ES Klimata vēstnieku brīvprātīgā kustība, kurā darbojas dažādu nozaru pārstāvji (arī vides, bet ne tikai), kuri gan savā profesionālajā darbībā, gan ārpus tās iedrošina, informē un veicina klimatam draudzīgas aktivitātes.

Diskusijas tiešraidi skatieties Eiropas Savienības mājas sociālā medija Facebook lapā.