Energoefektivitāte

Konsultēs iedzīvotājus par dzīvojamo māju atjaunošanu

Ziņas

26. oktobrī Rīgas enerģētikas aģentūras (REA) energoefektivitātes speciālisti piedāvās konsultācijas par daudzdzīvokļu māju atjaunošanas iespējām. Konsultācijas notiks Juglā, Brīvības gatvē 430a no plkst. 16.00 līdz 19.30. 

Speciālisti norāda, ka energoefektīvai mājai rēķins par patērēto siltumenerģiju samazinās līdz 60 %, turklāt pašvaldība un valsts piedāvā līdzfinansējumu ēku atjaunošanai. Renovējot māju, dzīvokļos tiek nodrošināts patīkams mikroklimats, bet īpašuma vērtība pieaug par 10 līdz 30 %.

REA speciālisti sniegs konsultācijas un skaidros termokameras darbības principus, nosakot ēkas siltuma zudumus. Interesenti varēs saņemt informāciju par bezmaksas termogrāfijas iespējām. Pasākumā piedalīsies arī AS “Rīgas siltums” un SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” speciālisti. “Rīgas siltums” piedāvās apmeklētājiem virtuāli modulēt ēkas siltināšanas procesu, parādot, ka, padarot ēku energoefektīvāku, samazinās siltumenerģijas patēriņš, bet “Rīgas namu pārvaldnieks” skaidros, kā daudzdzīvokļu ēkas iedzīvotāji var uzsākt mājokļa atjaunošanas procesu.

Šoruden REA realizē plašu informatīvo pasākumu ciklu ar mērķi informēt un motivēt dzīvokļu īpašniekus atjaunot daudzdzīvokļu mājas. Informācija par pasākumiem savlaicīgi ir pieejama www.riga.lv mājaslapā un Facebook kontā “Rīga attīstās”.

Rīgas enerģētikas aģentūra ir atbalsta punkts katram iedzīvotājam, kurš vēlas renovēt savu mājokli, pieteikties līdzfinansējumam, izmantot atjaunīgos energoresursus vai mainīt siltumapgādes iekārtas, vai arī dibināt biedrību. Bezmaksas konsultācijām var pieteikties mājas lapā vai zvanot uz tālruni 67012437.

Informāciju sagatavoja Solvita Brence-Kauste, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: solvita.brence@riga.lv