Energoefektivitāte

Vebinārs par daudzdzīvokļu ēkas energoefektīvas atjaunošanas projektu realizāciju

Ziņas

2022. gada 22. martā plkst.10.00 Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) rīko vebināru par daudzdzīvokļu ēkas energoefektīvas atjaunošanas projektu realizāciju, kurš norisināsies tiešsaistē lietotnē MS Teams.

Vebinārā turpināsim meklēt iespējas, kā samazināt apkures izmaksas daudzdzīvokļu ēkās. Skaidrosim, kā pieņemt lēmumus par ēku energoefektīvu atjaunošanu. Iepazīstināsim ar dzīvokļa īpašnieka tiesībām un pienākumiem jautājumos par īpašumu un kopīpašumu. Uzzināsim par dzīvokļu īpašnieku biedrības nozīmi ēku apsaimniekošanā un atjaunošanā. Apskatīsim ēku atjaunošanas finansēšanu un pieejamo līdzfinansējumu.

Dalībai vebinārā var pieteikties jebkurš interesents, aizpildot pieteikuma formu tiešsaistē. Dalība vebinārā - bez maksas. Reģistrētie dalībnieki savā e-pasta adresē saņems piekļuves saiti dalībai dienu pirms tiešsaistes pasākuma. Dalībniekiem pēc pieprasījuma tiks izsniegts apmeklējuma apliecinājums.

Vebinārs ir turpinājums REA organizētajā apmācību ciklā Rīgas iedzīvotājiem, kurā padziļināti tiek apskatīti dažādi daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas procesa aspekti. Apmācību cikla ieraksti un stāsti meklējami REA tīmekļa vietnē.

Atgādinām, ka REA ir izveidojusi atbalsta punktu – vienas pieturas aģentūru, kurā daudzdzīvokļu ēku iedzīvotāji var iegūt visaptverošu informāciju par iespējām renovēt savu mājokli. Iedzīvotāji var saņemt atbalstu visa ēkas atjaunošanas procesa laikā – sākot no idejas, pirmajām ēkas kopsapulcēm un dzīvokļu īpašnieku biedrības dibināšanas līdz ēkas būvniecības darbu pabeigšanai, tai skaitā, par projektu vadību un līdzfinansējuma piesaisti ēku atjaunošanas programmā un citiem jautājumiem.

Vebināra programma

Laiks Temats
10.00 Kompleksa ēkas energoefektīva atjaunošana un tās priekšrocības
10.25 Daudzdzīvokļu ēka. Īpašums un kopīpašums. Dzīvokļa īpašnieka tiesības un pienākumi
10.50 Ēkas valdījuma tiesību pārņemšana. Dzīvojamās mājas pārņemšanas procedūra. Dzīvokļu īpašnieku biedrības priekšrocības, atjaunojot ēku. Kopības lēmumu pieņemšana
11.20 Daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes finansēšanas nosacījumi. Kredītiestādes viedoklis
11.40 Ēku energoefektivitātes projektu vadība. Līdzfinansējums
12.00 Viedokļu apmaiņa

 

Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar REA - e-pasts: arnis.lelitis@riga.lv vai tālr. 67012437, 29444448