Energoefektivitāte

Tehniskās palīdzības programmas uzsākšana enerģētikas kopienām — vebinārs 21.06.2022. 10:00

Ziņas

Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) Eiropas Komisijas Enerģētikas kopienu repozitorija komandas vārdā aicina uz Tehniskās palīdzības programmas uzsākšanas vebināru.

2022. gada 21. jūnijā Eiropas Komisijas Enerģētikas kopienu repozitorijs izsludinās atklātu uzaicinājumu enerģētikas kopienām Eiropā pieteikties tehniskā atbalsta pasākumiem.

Enerģētikas kopiena var būt jebkurā attīstības stadijā, neatkarīgi no tā, vai tā ir neformāla vietējo iedzīvotāju grupa, kas vēlas īstenot kopienas energoapgādes projektus, vai arī juridiska persona, kas jau ir izstrādājusi projektus, bet kurai nepieciešams atbalsts turpmākajam darbam.

Iespējamie tehniskās palīdzības pasākumi ietver tiešu atbalstu kopienas attīstībai, tehnisko, finanšu vai juridisko ekspertu konsultācijas, apmācību un kapacitātes celšanas seminārus, pieredzes apmaiņu un pārnesi ar citām enerģētikas kopienām, kā arī  ES mēroga apmācību un pieredzes veidošanas pasākumus tiešsaistē.

Repozitorijs sniegs tehnisko atbalstu enerģētikas kopienām, kuras darbojas pilsētu teritorijās. Lauku kopienām pielāgotu tehnisko palīdzību sniegs otra iniciatīva - Rural Energy Communities Advisory Hub (Lauku enerģētikas kopienu konsultatīvais centrs). Tā abas programmas tiks īstenotas ciešā sadarbībā, atbilstoši kopienu vajadzībām būs iespējama arī savstarpēja pārnese.

Uzzināt vairāk varēs programmas atklāšanas vebinārā 21. jūnijā plkst. 11.00 (pēc Latvijas laika).
Reģistrēties vebināram var šeit

Latvijā atbalstu un palīdzību enerģētikas kopienām sniegs REA. Jautājumu gadījumā rakstiet uz e-pastu: rea@rea.lv