Energoefektivitāte

Rīdzinieki interesējas par ēku atjaunošanas iespējām

Ziņas

Rīgas enerģētikas aģentūras (REA) eksperti kopā ar ēkas Raunas iela 58k5 dzīvokļu īpašnieku kopības pārstāvjiem 2023. gada janvāra beigās organizēja informatīvo sapulci, kurā iedzīvotājus iepazīstināja ar ēkai veikto energoauditu.

Sapulce tika organizēta NVO namā un tajā piedalījās gandrīz puse no dzīvokļu īpašniekiem, kas apgāž apgalvojumu, ka dzīvokļu īpašniekiem ir grūtības sanākt kopā un pieņemt lēmumus, kas saistīti ar ēkas atjaunošanu.

Energoaudita rezultāti apstiprināja, ka ēkai nepieciešams veikt energoefektivitātes pasākumus, lai tā tiktu atjaunota, kā rezultātā būtiski samazinātos siltumenerģijas patēriņš un izmaksas.

Sapulces laikā dzīvokļu īpašniekiem sniedza informāciju par ēkas atjaunošanas procesu un pieejamo finansējumu, kā arī bija iespēja iepazīties ar labo praksi ēku atjaunošanā un tās ilgtspējas saglabāšanā.

Atbildot uz iedzīvotāju jautājumiem, REA pārstāvji izskaidroja biežākos mītus par ēkas atjaunošanas procesa sadārdzinājumu, kredītsaistību neesamību dzīvokļa īpašumam, mikroklimatu ēkā pēc tas atjaunošanas u.c.

Dzīvokļu īpašnieku kopības pārstāvji nolēma veikt dzīvokļu īpašnieku aptauju un dibināt dzīvokļu īpašnieku biedrību, kas atvieglotu tehniskās dokumentācijas sagatavošanu, līdzfinansējuma piesaisti un būvniecību.