Ēku atjaunošana

Labās prakses piemēri atbalsta pasākumiem daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai

Ziņas

15.10.2021.

18. oktobrī Rīgas enerģētikas aģentūras direktors Jānis Ikaunieks vebinārā "Daudzdzīvokļu dzīvojamā māja. Pienākumi un finansējums" pastāstīs par labās prakses piemēriem un atbalsta pasākumiem daudzdzīvokļu ēku atjaunošanai Rīgā.

Vebināru ciklu par daudzdzīvokļu ēku atjaunošanu - problēmām un risinājumiem organizē Ekonomikas ministrija sadarbībā ar attīstības finanšu institūciju "Altum" informatīvās kampaņas “Dzīvo siltāk" un konkursa "Energoefektīvākā ēka Latvijā" ietvaros. Interesentiem pieteikšanās: https://bit.ly/3v27G9d

Rīgas enerģētikas aģentūra sniedz atbalstu visa dzīvojamās ēkas atjaunošanas procesa laikā Rīgā un aicina iedzīvotājus izmantot iespēju iesaistīties, jo atjaunotā ēkā ne tikai samazinās siltumenerģijas patēriņš, bet arī pagarinās ēkas dzīves cikls, tiek uzlabots ēkas ārējais izskats un līdz ar to arī iedzīvotāju labsajūta un lepnums par savu īpašumu. Līdz 2019. gadam kopumā ir atjaunotas 159 ēkas jeb 1,4% no kopējā daudzdzīvokļu ēku skaita Rīgas pilsētā. Vidēji kompleksi atjaunojot ēku, iespējams samazināt patēriņu apkurei par 55%. Ēkas, kas ir atjaunotas, jau tagad izbauda ieguvumus no zemākiem siltumenerģijas maksājumiem.

Lai uzlabotu atbalsta sniegšanu iedzīvotājiem, Rīgas enerģētikas aģentūra ir izveidojusi atbalsta punktu - vienas pieturas aģentūru, kurā var iepazīties ar labās prakses piemēriem un saņemt palīdzību visas ēkas atjaunošanas procesa laikā - sākot no idejas un pirmajām ēkas kopsapulcēm līdz ēkas būvniecības darbu pabeigšanai, tai skaitā, par projektu vadību un ēkas atjaunošanas programmām, līdzfinansējuma piesaisti, nekustamā īpašuma nodokļa atlaidēm un citiem jautājumiem. Lai veiksmīgi īstenotu ieceres, iedzīvotājām jāpiezvana pa tālr. 67012437 vai jāpiesakās tiešsaistes sarunai.

Pieteikšanās pieredzes apmaiņai ir divu klikšķu attālumā: https://calendly.com/rigas_energetikas_agentura.  Izvēlieties kādu no piedāvātajām tēmām, brīvajiem datumiem, ierakstiet ēkas adresi, kurā vēlaties uzlabot ēkas ilgtspēju, un uz savu norādīto e-pasta adresi saņemsiet tiešsaistes piekļuvi.

Pieejamais atbalsts iedzīvotājiem līdzfinansējuma saņemšanai Rīgas dzīvojamā fonda atjaunošanai, t.i., līdzfinansējums 50% apmērā no tiešajām būvdarbu izmaksām mājas siltināšanai, bet ne vairāk kā:

  • ēku energoefektivitātes uzlabošanai līdz 50 000 EUR - sienu, pārsegumu un cokola siltināšanai, jumta atjaunošanai vai pārbūvei ar siltināšanu, apkures un/vai karstā ūdens apgādes sistēmu nomaiņai vai izbūvei; 
  • ēkas tehniskā stāvokļa bīstamības novēršanai līdz 30 000 EUR - nesošajām un norobežojošām konstrukcijām, kā arī balkoniem un citiem ēkas ārējiem konstruktīviem elementiem, ja konstatētā bīstamība cilvēku dzīvībai vai veselībai.