Energoefektivitāte

Aicinām uz vebināru “Kā dzīvokļa īpašniekam pārņemt savu ēku pārvaldīšanā”

Ziņas

2023. gada 21. februārī plkst.16.00 Rīgas enerģētikas aģentūras (REA) rīko tiešsaistes semināru “Kā dzīvokļa īpašniekam pārņemt savu ēku pārvaldīšanā”. 

Pēc valsts dzīvojamo māju un dzīvokļu privatizācijas pabeigšanas iedzīvotāju pienākums ir pārņemt māju pārvaldīšanas tiesības. Tomēr iedzīvotāji ne vienmēr ir ieinteresēti pieņemt šādu lēmumu. Latvijā vien nedaudz vairāk kā 20% ēku ir pārņemtas dzīvokļu īpašnieku pārvaldīšanā. Vebināra ietvaros varēs saņemt informāciju par to, kas dzīvokļu īpašniekiem jāveic, lai pārņemtu pārvaldīšanas tiesības. Tāpat REA dalīsies pieredzē par biedrības dibināšanu un iepazīstinās ar biedrību iespējamām formām un to nozīmi. Vebināru noslēgsim ar diskusiju, kāpēc iedzīvotājiem ir izdevīgi pārņem ēku pārvaldīšanā un par kādiem jautājumiem iedzīvotājiem ir tiesības lemt. 

Vebināram var pieteikties jebkurš interesents, aizpildot pieteikuma formu tiešsaistē. Dalība vebinārā ir bez maksas. Reģistrētie dalībnieki savā e-pasta adresē saņems piekļuves saiti dienu pirms tiešsaistes pasākuma. Dalībniekiem (pēc pieprasījuma) tiks izsniegts semināra apmeklējuma apliecinājums. 

REA ir izveidojusi atbalsta punktu – vienas pieturas aģentūru, kurā daudzdzīvokļu ēku iedzīvotāji var iegūt visaptverošu informāciju par iespējām atjaunot savu mājokli. Iedzīvotāji var saņemt informatīvu atbalstu visos ēku atjaunošanas posmos – sākot no idejas, pirmajām ēkas kopsapulcēm un dzīvokļu īpašnieku biedrības dibināšanas, līdz ēkas būvniecības darbu pabeigšanai, tostarp, par projektu vadību un līdzfinansējuma piesaisti ēku atjaunošanas programmās.

Ja rodas jautājumi, aicinām sazināties ar REA: e-pasta adrese inga.likuma@riga.lv vai tālr. 67012437, 29444448 

Informāciju sagatavoja: Solvita Brence-Kauste, Rīgas domes Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 29442982, e-pasts: solvita.brence@riga.lv