Energoefektivitāte

REA aicina “LAMPĀ” diskutēt par bezemisiju centralizēto siltumapgādi un māju atjaunošanu

Ziņas

Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) 9. jūnijā piedalīsies sarunu festivālā "Lampa" un aicina apmeklēt diskusijas gan klātienē, gan sekot tām Rīga attīstās” un “Zaļā brīvība Facebook kontā. Abas diskusijas atklās Dānijas Karalistes vēstnieks Latvijā Flemings Stende. Diskusijās piedalīsies jomas profesionāļi no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas un Dānijas.

Pirmā diskusija uz "Zaļās skatuves" notiks plkst. 15.00 – 16.30. Diskusijas tēma – "Ceļā uz bezemisiju centralizēto siltumapgādi Latvijā". Daudzviet Latvijā siltumapgādes uzņēmumi  pāriet no dabasgāzes uz biomasu kā kurināmo. Taču vai biomasas izmantošanu varētu skatīt tikai kā pārejas laika degvielu? Diskutēs par centralizēto un arī decentralizēto apkuri. Ko pašvaldības un valsts jau dara un ko varētu vēl darīt, lai veicinātu pāreju uz bezemisiju tehnoloģijām. Pieredzes piemēri no Rīgas, Salaspils, Viļņas un Dānijas pašvaldībām.

Kopā ar REA direktoru Jāni Ikaunieku diskusijā iesaistīsies SIA “Salaspils Siltums” pārstāve un jomas profesionāle Ilze Siliņa, Dānijas uzņēmuma AS “Grundfos Holding”, kas strādā ar atjaunojamās enerģijas tehnoloģijas risinājumiem, pārstāvis Asbjørn Bjerregaard Ebbesen, AB “Vilniaus Šilumos tinklai” stratēģiskā partnere Ugnė Pocevičiūtė. Diskusijas moderatore būs Inese Dosē, AS “Eesti Energia” biznesa analītikas daļas vadītāja, enerģētikas eksperte.

Plkst. 17.00 – 18.30 uz “Zaļās skatuves” notiks diskusija "Jaunās pieejas dzīvojamo ēku nosiltināšanā – vai var ātrāk un labāk”. Līdzšinējā pieeja ēku renovācijai Latvijā izrādījusies nepietiekama – dzīvojamās mājas īpašnieki atjauno pārāk lēni. Kādus risinājumus māju atjaunošanā vajadzētu iekļaut kā obligātus? Cik svarīgi, atjaunojot ēkas, ir tiekties uz A energoefektivitātes klasi? Kādas izmaiņas ir nepieciešamas un ko mēs varētu mācīties no citām valstīm, kurās tiek īstenotas inovatīvākas vai efektīvākas ēku renovācijas programmas? Varēs iepazīties ar  Igaunijas un Dānijas pieredzi. Kopā ar REA diskusijā piedalīsies Latvijas Universitātes pētnieks un sociālantropologs Kārlis Lakševics, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietniece būvniecības un mājokļu politikas jautājumos Ilze Beināre, SIA “CMB Housing Solutions” izpilddirektors Mārtiņš Prīsis, AS “Grundfos Holding” pārstāvis Asbjørn Bjerregaard Ebbesen, Tallinas Tehniskās Universitātes Būvfizikas profesors Targo Kalamees.

Diskusijas moderators Edgars Augustiņš, “RENESCO” energoservisa kompānijas direktors un energopārvaldnieks Saldus novada pašvaldībā.

Diskusijas rīko biedrība “Zaļā brīvība” sadarbībā ar Rīgas pašvaldības aģentūru “Rīgas enerģētikas aģentūra” un Dānijas Karalistes vēstniecību Latvijā.

Abas diskusijas notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Papildus info.:

1.diskusija "Ceļā uz bezemisiju centralizēto siltumapgādi Latvijā":
https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2239.

2. diskusija “Jaunās pieejas dzīvojamo ēku nosiltināšanā – vai var ātrāk un labāk?”: 
https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/2238

Rīgas enerģētikas aģentūra ir atbalsta punkts, vienas pieturas aģentūra tiem, kas vēlas atjaunot māju, dibināt biedrību, uzzināt par pašvaldības un valsts līdzfinansējuma programmām ēku atjaunošanai, energokopienu izveidošanu, kā arī atjaunīgo energoresursu izmantošanu. Attālinātajām konsultācijām iespējams pieteikties: https://rea.riga.lv/lv/lapas/konsultacijas vai zvanot uz tālruni 6701243. Klātienes konsultācijas var saņemt REA klientu  apkalpošanas centrā (Jaunavu ielā, Rīgā), iepriekš piesakot savu vizīti: 67012437.

Informāciju sagatavoja Solvita Brence-Kauste, Rīgas domes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 29442982, e-pasta adrese solvita.brence@riga.lv