Klimatneitralitāte

Aicina skolēnus piedāvāt redzējumu aktuālām klimata un vides problēmām pilsētvidē

Ziņas

10. un 11. novembrī notiks hakatons «Young Climathon 2022», kurā Latvijas ekoskolu skolēni meklēs un piedāvās risinājumus aktuālām klimata un vides problēmām pilsētvidē. Pirms hakatona – 19. oktobrī un 2. novembrī – ikviens interesents aicināts piedalīties pasākumos, iepazīstot ideācijas noslēpumus, zaļās enerģijas un pilsētu tēmas. 

Hakatonā aicināti piedalīties Latvijas ekoskolu audzēkņi, kuri vecāki par 14 gadiem un kuriem ir būtiska vide, kurā tie dzīvo. Lai piedalītos «Young Climathon 2022», Rīgas tehniskā universitāte aicina reģistrēties līdz 3. novembrim. Papildus informācija par hakatona tēmām un reģistrācija pasākumiem Rīgas tehniskās universitātes mājaslapā.

Hakatons tiek rīkots jau otro gadu, lai sekmētu izpratni par klimata pārmaiņām un vides izaicinājumiem skolēnu un jauniešu vidū, kā arī aicinātu pārdomāt, kādā nākotnē vēlamies dzīvot, tādējādi vairojot ilgtspējīgu pakalpojumu, produktu un iniciatīvu radīšanu. Hakatons ir Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta inovāciju un zināšanu kopienas «EIT Climate-KIC» programmas «Young Innovators» starptautiska iniciatīva. 

Savukārt Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) ir sagatavojusi hakatona dalībniekiem izaicinājumus, kurus skolēni centīsies atrisināt, lai Rīgas pilsēta ātrāk sasniegtu izvirzītos klimatneitralitātes mērķus. REA speciālisti būs gan mentori, kuri atbalstīs un konsultēs hakatona dalībniekus, gan hakatona žūrijas locekļi.

Hakatonu «Young Climathon» rīko RTU Zinātnes un inovāciju centrs, «EIT Climate-KIC» zināšanu un koprades kontakpunkts «EIT Climate-KIC Hub Latvia» un Vides izglītības fonds.

Pasākumi organizēti sadarbībā ar Rīgas un Liepājas pašvaldībām, Eiropas Savienības māju, AS «Latvenergo», «Elektrum», kā arī zinātnes centru «VIZIUM».

https://www.riga.lv/lv/jaunums/aicina-skolenus-piedavat-redzejumu-aktualam-klimata-un-vides-problemam-pilsetvide