Energoefektivitāte

Vebinārs par daudzdzīvokļu ēku inženiertīkliem un to atjaunošanu

Ziņas

2022. gada 21. janvārī plkst.10.00 Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) rīko vebināru par daudzdzīvokļu ēku inženiertīkliem un to atjaunošanu, kurš norisināsies tiešsaistē lietotnē MS Teams.

Vebinārā kopā ar pieaicinātajiem lektoriem turpināsim meklēt risinājumus un dalīties pieredzē par apkures izmaksām – vai tās nav pārāk augstas, kas tās ietekmē, kāpēc rēķins par apkuri ir liels, bet dzīvoklī nav silti? Vai mana ēka ir pietiekami energoefektīva un kā es varu veicināt izmaksu samazinājumu? Iepazīstināsim ar kompleksas ēkas atjaunošanas priekšrocībām, ēku apsaimniekošanas prasībām un remontdarbu plānošanu. Skaidrosim, kāpēc jārenovē siltumapgādes sistēmas daudzdzīvokļu ēkās. Tāpat apskatīsim ventilācijas nozīmi renovētajās daudzdzīvokļu ēkās, saules enerģijas risinājumus un Rīgas domes atbalstu ēku atjaunošanā.

Vebināra programma

Laiks Temats Runātājs
10.00 REA ievads. Šodienas tēmas un kompleksas ēkas atjaunošanas priekšrocības Jānis Ikaunieks
Rīgas enerģētikas aģentūra
10.20 Ēku apsaimniekošanas prasības un remontdarbu plānošana Iveta Amoliņa
Ādažu namsaimnieks
10.40 Siltumapgādes sistēmas renovācija daudzdzīvokļu ēkās: ieteikumi renovējot Renāte Lakse
Danfoss
11.00 Ventilācijas nozīme, renovējot daudzdzīvokļu ēkas Ilze Dimdiņa
O3FM inženieru birojs
11.20 Saules enerģijas risinājumi Anrijs Tukulis
Latvenergo
11.40 Rīgas domes atbalsts ēku atjaunošanā Ilona PētersoneRīgas domes
Būvju sakārtošanas pārvalde
12.00 Viedokļu apmaiņa Visi


Dalībai vebinārā var pieteikties jebkurš interesents, aizpildot pieteikuma formu tiešsaistē. Dalība vebinārā - bez maksas. Reģistrētie dalībnieki savā e-pastā saņems piekļuves saiti dalībai vebinārā. Dalībniekiem pēc pieprasījuma tiks izsniegts apmeklējuma apliecinājums.
Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar REA - e-pasts: arnis.lelitis@riga.lv vai tālr. 67012437, 29444448

Vebinārs ir turpinājums REA organizētajam apmācību ciklam Rīgas iedzīvotājiem, kuros padziļināti tiek apskatīts daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas process. 2021. gada 10. decembra vebināra “Kā atjaunot daudzdzīvokļu ēkas Rīgā?” ieraksts un stāsti meklējami REA tīmekļa vietnē. Savukārt jau martā plānojam vebināru “Daudzdzīvokļu ēku energoefektivitātes projektu vadība”. Informācija tiks publicēta REA mājaslapā – sekojiet jaunumiem.

Atgādinām, ka REA ir izveidojusi atbalsta punktu – vienas pieturas aģentūru, kurā daudzdzīvokļu ēku iedzīvotāji var iegūt visaptverošu informāciju par iespējām renovēt savu mājokli. Iedzīvotāji var saņemt atbalstu visa ēkas atjaunošanas procesa laikā – sākot no idejas, pirmajām ēkas kopsapulcēm un dzīvokļu īpašnieku biedrības dibināšanas līdz ēkas būvniecības darbu pabeigšanai, tai skaitā, par projektu vadību un līdzfinansējuma piesaisti ēku atjaunošanas programmā un citiem jautājumiem.