Laipni aicināti jaunajā REA mājaslapā!

VEF mobilitātes punkta atklāšana


Trešdien, 1. jūlijā, plkst.10 pretī VEF kultūras pilij, Ropažu ielā 10 tiks atklāts Rīgā un Latvijā pirmais mobilitātes punkta prototips – VEF mobilitātes punkts.

Mobilitātes punktu izveidojusi Rīgas enerģētikas aģentūra sadarbībā ar inovāciju kustību “VEFRESH” un uzņēmumu “IE.LA inženieri” projekta “cities.multimodal” gaitā, lai veicinātu multimodālas, ilgtspējīgas un viedas mobilitātes attīstību.

Jaunizveidotā infrastruktūra ir Baltijas jūras reģiona mērogā unikāls mobilitātes infrastruktūras objekts, kurā apvienotas gan iedzīvotāju mobilitātes vajadzības, gan arī pilsētas un uzņēmēju intereses par pilsētas datu apkopošanu, atvēršanu un inovatīvu risinājumu ieviešanu, kas kopumā sekmēs Rīgas pilsētas klimata neitralitātes mērķu sasniegšanu.

Mobilitātes punkts savienos dažādus ilgtspējīgus transporta veidus un piedāvās ērtu piekļuvi mikromobilitātes un koplietošanas transporta iespējām, tādējādi mazinot privātā transporta izmantošanu galvaspilsētā.

Pasākumā piedalīsies vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce, Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācijas vadītājs Edvīns Balševics, Rīgas enerģētikas aģentūras Ilgtspējīgas mobilitātes vecākais eksperts  Jānis Andiņš, inovāciju kustības “VEFRESH” vadītājs Viesturs Celmiņš, kā arī citi projekta partneri un koplietošanas servisu pārstāvji.

Piesakies konsultācijai par

siltumapgādi, mājas energoefektivitāti, saules paneļu uzstādīšanu, mājas biedrību izveidošanu.

Lasīt vairāk