Energoefektivitāte

Vebinārs par daudzdzīvokļu ēku apkures izmaksu samazināšanu

Ziņas

2022. gada 14. jūlijā plkst.11.00 Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) rīko vebināru par daudzdzīvokļu ēku apkures izmaksu samazināšanu. Vebinārs norisināsies tiešsaistē lietotnē MS Teams.

Pasākuma laikā meklēsim atbildes uz jautājumiem, ko vēl varam paspēt, lai ar jaunās apkures sezonas sākumu samazinātu apkures izmaksas daudzdzīvokļu ēkās. Kā pieņemt lēmumus un sākt organizēt ēku energoefektīvu atjaunošanu, lai samazinātu siltumzudumus un ar to saistītās izmaksas? Kādi lēmumi un kam jāpieņem par darbiem, kas uzlabos ēkas energoefektivitāti? Vai risinājumi ir iespējami ātri? Uzzināsim arī, vai radiatoru aprīkošana ar termostatiem un alokatoriem ļaus ietaupīt? Kādi dokumenti nepieciešami, lai uzsāktu ne tikai apkures sistēmas, bet arī visas ēkas atjaunošanu?

Dalībai vebinārā var pieteikties jebkurš interesents, aizpildot pieteikuma formu tiešsaistē. Dalība vebinārā - bez maksas. Reģistrētie dalībnieki savā e-pasta adresē saņems piekļuves saiti dalībai dienu pirms tiešsaistes pasākuma. Dalībniekiem pēc pieprasījuma tiks izsniegts apmeklējuma apliecinājums.

Vebinārs ir turpinājums REA organizētajā apmācību ciklā Rīgas iedzīvotājiem, kurā padziļināti tiek apskatīti dažādi daudzdzīvokļu ēku atjaunošanas procesa aspekti. Apmācību cikla ieraksti un stāsti meklējami REA tīmekļa vietnē.

Atgādinām, ka REA ir izveidojusi atbalsta punktu – vienas pieturas aģentūru, kurā daudzdzīvokļu ēku iedzīvotāji var iegūt visaptverošu informāciju par iespējām renovēt savu mājokli. Iedzīvotāji var saņemt atbalstu visa ēkas atjaunošanas procesa laikā – sākot no idejas, pirmajām ēkas kopsapulcēm un dzīvokļu īpašnieku biedrības dibināšanas līdz ēkas būvniecības darbu pabeigšanai, tai skaitā, par projektu vadību un līdzfinansējuma piesaisti ēku atjaunošanas programmā un citiem jautājumiem.

Vebināra programma

Laiks Temats
11.00 Kā optimizēt siltuma patēriņu un maksāt mazāk par apkuri? Termoregulatori un alokatori ir energoefektīvs risinājums dzīvoklim
11.30 Kā samazināt siltumenerģijas patēriņu daudzdzīvokļu ēkās? "Rīgas namu pārvaldnieks" pieredze
12.00 Siltuma patēriņa samazināšana un uzskaite, izmantojot alokatorus
12.30 Apkures risinājumi. Siltummezgla darbības uzlabošana
13.00 Daudzdzīvokļu ēkas energoefektīva atjaunošana. Ar ko sākt?
13.30 Viedokļu apmaiņa


Jautājumu vai neskaidrību gadījumā aicinām sazināties ar REA - e-pasts: arnis.lelitis@riga.lv vai tālr. 67012437, 29444448