Laipni aicināti jaunajā REA mājaslapā!

Rīgā atklāj vides izglītības konceptvietu “Šūna” un aicina uz bezmaksas pasākumiem

Ceturtdien, 2,maijā, Rīgā oficiāli atklāja pirmo vides izglītības konceptvietu un notikumu “Šūna”, kur nākamās astoņas nedēļas rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti apmeklēt vairāk nekā 30 bezmaksas pasākumus, kas veltīti ilgtspējai, dabai un klimatam.

Astoņās nedēļās “Šūnā” satiksies klimata pārmaiņu pētnieki, mākslinieki, aktīvisti un ikviens, kam rūp planētas nākotne, lai kopīgi diskutētu, iedvesmotu un meklētu risinājumus mūsu planētas aktuālākajiem izaicinājumiem. Katra nedēļa būs veltīta kādam no ANO ilgtspējīgas attīstības mērķiem, piedāvājot “Šūnas” apmeklētājiem aizraujošas aktivitātes, lekcijas, diskusijas un radošas darbnīcas.

Atklāšanas pasākumā viesi iepazinās ar “Šūnas” astoņu nedēļu programmu un ļāvās mākslinieka Ginta Gabrāna izstādes “Fungas kalns” hipnotiskajai burvībai, aplūkojot mākslīgā neironu tīklā ģenerēto pasauli, kur kalni mijas ar ielejām, upes vijas cauri mežiem, radot neparastu un aizraujošu ainavu. Digitālā izstādē būs apskatāma līdz 10. maijam.

“Klimata pārmaiņu un vides degradācijas temati aizvien vairāk parādās mūsu dienaskārtībā, tomēr  ar to vien, ka apzināmies, ka pārmaiņas notiek un ne vienmēr labākajā virzienā, ir nepietiekami. Par risinājumiem ir ne tikai jādomā, bet tie ir arī jāīsteno – jāsāk ar savu ieradumu maiņu. Mēs labi zinām, ka darīt citādāk, nekā ierasts ne vienmēr ir viegli – ir vajadzīga motivācija. Mēs ceram, ka “Šūnas” pasākumi iedvesmos un motivēs rīkoties par labu videi un ilgtspējai. Mēs aicinām līdzdarboties “Šūnas” notikumos ikvienu – neatkarīgi no vecuma, dzimuma, profesijas vai izglītības, jo rūpes par vidi un ilgtspēju ir pienākums un iespēja mums visiem,” aicina Eiropas Klimata pakta vēstniece Latvijā un “Šūnas” projektu vadītāja Ieva Kolosova.

Pirmā nedēļa konceptvietā “Šūna” ir veltīta tēmai “Kvalitatīva vides izglītība”. Aicinām ikvienu interesentu apmeklēt un iesaistīties aizraujošās aktivitātēs, kas palīdzēs labāk izprast vides izaicinājumus un to, kā rīkoties ilgtspējīgi.

  • 3.maijā no plkst.11.00 līdz 14.00 Rīgas enerģētikas aģentūra iepazīstinās ar pirmā aprites ekonomikas centra izveides gaitu un vērtēs pieteiktās idejas centra iekārtojumam.
  • 3. maijā no plkst. 17.00 līdz  20.00 māksliniece Iveta Trence vadīs “Papīra darbnīcu”, kurā varēs apgūt radošus paņēmienus, kā pārstrādāt papīru un izgatavot unikālus priekšmetus.
  • 4. maijā no plkst. 12.00 līdz  16.00 kopā ar “1836” komandu svinēsim valsts svētkus.
  • 5. maijā no plkst. 12.00 līdz. 13.30 grāmatas “Plastmasas huligāni” autore Agnese Vanaga vadīs radošo darbnīcu, kurā varēs izveidot savu “huligānu grāmatu”. No plkst. 14.00 līdz  16.00 ģimenes ar bērniem varēs piedalīties aizraujošās vides spēlēs, kas palīdzēs uzzināt vairāk par dabas aizsardzību un ilgtspējīgu dzīvesveidu.

Katru nedēļu līdz 28. maijam pirmdienās un otrdienās notiks multimediāla izrāde jauniešiem vecumā no 16 līdz 19 gadiem “Es neesmu nekāds zaļais!”, kas ir provokatīvs stāsts par vidi, klimatu un pasauli, kādu esam radījuši. Vietu skaits ierobežots, tāpēc aicinām pedagogus pieteikt savus audzēkņus mājaslapā – https://cleanrgrupa.lv/suna/.

“Šūna” ir atkritumu apsaimniekošanas uzņēmuma “CleanR Grupas” dāvana sabiedrībai grupas uzņēmuma 80 gadu jubilejā.

“Šūna” atrodas K. Valdemāra ielas skvērā starp Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Plašāka informācija par programmu pieejama tīmekļa vietnē https://cleanrgrupa.lv/suna/.

Publicitātes foto no pasākuma: https://failiem.lv/u/magjdrce6b

Papildu informācija:   Danēla Jansone, AS “CleanR Grupa” sabiedrisko attiecību konsultante, e-pasts: danela.jansone@publicid.lv, mob. tālr.: +371 28447789

Piesakies konsultācijai par

siltumapgādi, mājas energoefektivitāti, saules paneļu uzstādīšanu, mājas biedrību izveidošanu.

Lasīt vairāk