Laipni aicināti jaunajā REA mājaslapā!

Vai vēlies dzīvot atjaunotā kvartālā? Vai vēlies energoefektīvi atjaunot savu mājokli?

 

Reaģējot uz zemajiem daudzdzīvokļu ēku renovācijas tempiem Rīgā, plānots ieviest kvartālu atjaunošanas pieeju. Rīgas enerģētikas aģentūra sadarbībā ar partneriem Rīgas Tehnisko universitāti, SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” un energoservisa kompāniju “RENESCO” ievieš projektu “RenewAll” – Kvartālu atjaunošanas finansēšana, izmantojot energoefektivitātes līgumu, kura ietvaros paredzēta kvartālu pieejas ieviešanas testēšana Rīgā.

 

Spied šeit, lai pieteiktu savu kvartālu “Renew All” projekta atbalstam

 

Kas ir kvartālu pieeja?

Projektā kvartāls tiek skatīts no telpiskās perspektīvas, nosakot, ka kvartālu veido ēku grupa vai puduris, kuru vieno zemes vienības, iekšpagalmi un ēkas funkcijām nepieciešamie zemes gabali. Kvartālu atjaunošanas pieeja paredz, ka papildus ēku renovācijai kvartālā tiek veikta arī kvartāla atjaunošana, veicot segumu maiņu un labiekārtošanu.

 

Kas ir energoefektivitātes līgums?

Energoefektivitātes pakalpojuma līgums nozīmē nolīgt izpildītāju (energoefektivitātes pakalpojumu sniedzēju – ESKO) ar mērķi iegūt enerģijas ietaupījumu, kas sedz visus (vai daļu) atjaunošanas darbiem nepieciešamos ieguldījumus.

 

Kāpēc tas ir vērtīgi?

  • Sakopta apkārtējā vide;
  • Mazākas projekta un būvniecības izmaksas;
  • Vienots vizuālais risinājums;
  • Infrastruktūras uzlabojumi kvartālā;
  • Iespēja iedzīvotājiem ietekmēt savas apkārtnes izskatu un funkciju.

 

Ko piedāvā projekts?

  • Piedalīties sava kvartāla attīstības vīzijas radīšanā organizētu pasākumu formā, piedaloties arhitektam, energoefektivitātes ekspertiem un būvniecības sektora pārstāvjiem;
  • Iespēju ar Rīgas domes atbalstu atjaunot un labiekārtot kvartāla teritoriju;
  • Izmantot iespēju slēgt ēku energoefektivitātes pakalpojuma līgumu;
  • Saņemt regulāras konsultācijas kvartālā.
 
 

Slēdzot Energopakalpojuma līgumu par tehniskās dokumentācijas izstrādi no projekta līdzekļiem līdzfinansēt:

  • 100% apmērā energoaudita izstrādes izmaksas;
  • 100% apmērā priekšfinansē ēkas tehniskā apsekojuma un atjaunošanas projekta sagatavošanas izmaksas, kas projekta ieviešanas gadījumā vēlāk atspoguļojās ikmēneša maksājumā par ēkas atjaunošanu;
  • Pilnā apmērā atbalstu dokumentācijas izstrādei un saskaņošanai;
  • 100% apmērā atjaunošanas projekta vadības izmaksas.
 
 

Dzīvokļu īpašnieki, kuriem ir interese renovēt ēkas un atjaunot kvartālu, aicināti reģistrēt savu interesi iedzīvotāju līdzdalības platformā GEO RĪGA, lai pašvaldība varētu identificēt kvartālus ar augstu interesi no dzīvokļu īpašnieku vidus turpmākai sadarbībai.       

 

Informāciju sagatavoja: Ineta Miglāne, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, tālrunis: +371 29363334, e-pasts: ineta.miglane@riga.lv         

Galvaspilsēta realizēs projektu, kurā izstrādās Rīgas pašvaldības īpašumā un izmantošanā esošo ēku energosertifikātus, kā arī rīkos ēku energoefektivitātes uzlabojošus pasākumus. Šādu lēmumu pieņēmusi Rīgas domes Mājokļu un vides komiteja.

  • “Rīgas pašvaldība, iesaistoties šajā projektā, apņēmusies nodrošināt galvaspilsētas ēku energoefektivitātes sertifikāciju. Tas ir nozīmīgs aspekts videi draudzīgas pārvaldības un iedzīvotāju labklājības veicināšanā. Nosakot ēku energoefektivitātes uzlabojošu pasākumus, mēs varam samazināt enerģijas patēriņu, uzturēšanas izmaksas, veicinot klimatneitralitāti, ilgtspējīgu attīstību un pašvaldības finanšu līdzekļu efektīvu izmantošanu,” saka Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Viesturs Zeps.
 

Projektu izstrādās Rīgas enerģētikas aģentūra (REA), pamatojoties uz Ēku energoefektivitātes likuma prasību, kas paredz visām valsts un pašvaldības izmantošanā esošām ēkām, kuru platība pārsniedz 250 kvadrātmetrus, izstrādāt energosertifikātu.

  • “Papildus ēku energosertifikācijas un energoauditu sagatavošanai, Rīgas enerģētikas aģentūras īstenotais projekts ļaus nodrošināt detalizētu un visaptverošu analīzi par veicamajiem energoefektivitātes pasākumiem katrā ēkā. Šī pieeja nodrošinās iespēju prioritizēt investīcijas energoefektivitātes pasākumiem ar lielāko potenciālu samazinot enerģijas patēriņu un uzturēšanas izmaksas, tādējādi radot ilgtermiņa ieguvumus gan pašvaldības finanšu resursiem, gan arī iedzīvotājiem. Projekta īstenošana veicinās Rīgas klimatneitralitātes mērķu sasniegšanu un ilgtspējīgu attīstību. Sistēmiskā pieeja nodrošinās labāku pārskatāmību un efektīvāku resursu izmantošanu, veidojot pamatu turpmākām viedās pilsētas iniciatīvām,” saka REA direktors Jānis Ikaunieks.


Projektu plānots realizēt ar finanšu institūcijas ALTUM atbalstu, parakstot Granta līgumu energoefektivitātes projektu dokumentācijas izstrādei  un apmaksai.


Projekta ietvaros plānots sagatavot energosertifikātus un energoefektivitātes paaugstināšanas priekšlikumus 314 ēkām.


Kopējais projekta budžets Rīgas pašvaldībai plānots 442 127 eiro apmērā, no kuriem ES/ALTUM finansējums ir 317 063 eiro un Rīgas pašvaldības līdzfinansējums ir 125 064 eiro.


Jautājums vēl tiks skatīts Rīgas domes Finanšu un administratīvo lietu komitejā.

Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, tālrunis: e-pasts: sindija.gravere@riga.lv.

Rīgas enerģētikas aģentūra piedāvā jaunu rīku iedzīvotājiem - “Siltuma karti”

 

Rīgas pašvaldības ģeotelpisko datu portāla “GEO RĪGA” sadaļā “Pilsētvide” tagad pieejama “Siltuma karte”, kas ir būtisks solis pretim ilgtspējīgākai un energoefektīvākai pilsētai. Šī karte piedāvā plašu informāciju par daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku siltumenerģijas patēriņu apkurei un to energoefektivitātes līmeni, ļaujot iedzīvotājiem labāk saprast savu mājokļu enerģijas patēriņu un identificēt uzlabojumu iespējas.

 

Galvenās funkcijas un ieguvumi

 

Siltumenerģijas patēriņa novērtējums: Izmantojot “Siltuma karti”, iedzīvotāji var ātri un ērti pārskatīt savas ēkas siltumenerģijas patēriņu apkurei pēdējos 12 mēnešos. Tas ļauj salīdzināt savu mājokli ar citām ēkām, kas ir līdzīgas pēc platības un būvniecības gada.

Energoefektivitātes novērtējums: Katrai ēkai, kura ir pieslēgta centralizētajai siltumapgādei un par kuru ir dati vismaz par trīs gadiem, ir norādīta energoefektivitātes klase, kas sniedz priekšstatu par ēkas enerģijas patēriņa efektivitāti. Šī informācija ir vērtīga, lai saprastu, vai ir nepieciešami uzlabojumi vai renovācijas darbi, kas varētu palīdzēt samazināt enerģijas izmaksas un uzlabot dzīves kvalitāti.

Potenciāls ēkas atjaunošanai: “Siltuma karte” ļauj identificēt, kurām ēkām ir augsts potenciāls energoefektivitātes uzlabojumiem. Tas palīdz iedzīvotājiem pieņemt lēmumu par investīcijām ēku renovācijā un izprast iespējamos ekonomiskos ieguvumus no šādiem uzlabojumiem. Atbilstoši normatīvajiem aktiem ir noteikts, ka F energoefektivitātes klase ir neatbilstoša energoefektivitātes minimālajām prasībām.

Salīdzinājums ar līdzīgām ēkām: Iedzīvotāji var izmantot karti, lai salīdzinātu savu ēku ar citām līdzīgām ēkām pēc platības un būvniecības gada. Šis salīdzinājums palīdzēs mājas iedzīvotājam saprast, vai viņu māja patērē vairāk vai mazāk nekā vidējais rādītājs Rīgā. Papildus kartē atzīmētas renovētas ēkas, kuru rezultātus var apskatīt un salīdzināt mājas savā starpā. Informācija par renovētajām ēkām sniedz ieskatu par labās prakses piemēriem un potenciālajām enerģijas ietaupījuma iespējām.

 

Kā izmantot “Siltuma karti”?

 

  1. Piekļuve informācijai: Apmeklējot “GEO RĪGA” portāla sadaļu “Pilsētvide”, pietuviniet karti līdz mērogam 1:32000 vai tuvāk un tad atrodiet slāni “Informācija par būvēm”. Pēc tam atveriet apakšslāni “Daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku energoefektivitātes rādītāji apkurei un ar ķeksīti aktivizējiet slāņus “Energoefektivitātes rādītāji apkurei” un “Renovētās ēkas”. Informācija parādās gan kartē ar ēkām atbilstošu krāsu kodējumu, kas norāda to energoefektivitātes klasi un siltumenerģijas patēriņu, gan arī izvēlējoties slāņa papildopciju “Skatīt atribūtu tabulā” – Datu tabulas veidā.
  2. Detalizēta informācija: Klikšķinot uz konkrētās ēkas, tiek parādīta detalizēta informācija par tās energoefektivitātes klasi apkurei, energoefektivitātes novērtējumu apkurei, pēc kā tiek piešķirta klase un siltumenerģijas patēriņu pēdējos 12 mēnešos. Šī informācija var būt noderīga, lai izprastu konkrētās ēkas energoefektivitātes stāvokli un apsvērtu nepieciešamos uzlabojumus.
  3. Salīdzinājums un analīze: Izmantojiet karti, lai salīdzinātu siltumenerģijas patēriņu apkurei un energoefektivitāti ar citām ēkām. Tas palīdz identificēt labākos energoefektivitātes prakses piemērus un noteikt, kurās jomās ir vislielākais potenciāls uzlabojumiem.
  4. Apskatīt atjaunotās ēkas: Karte sniedz iespēju apskatīt tuvākās atjaunotās ēkas. Šie piemēri var kalpot kā iedvesma un informācijas avots par iespējamiem renovācijas risinājumiem.

Rīgas iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi izmantot “Siltuma karti” un iepazīties ar savu ēku energoefektivitātes līmeni un siltumenerģijas patēriņu. Lai saņemtu profesionālas konsultācijas par ēkas atjaunošanas iespējām un pieejamajiem finansēšanas avotiem, apmeklējiet www.renove.lv.Tur jūs varat pieteikties konsultācijām un uzzināt vairāk par valsts atbalsta programmām, kas palīdzēs segt tehniskās dokumentācijas izstrādes izmaksas un citus renovācijas izdevumus.

“Siltuma karti” plānots turpmāk attīstīt, papildinot to ar vēl detalizētāku informāciju par veikto ēku renovāciju, kā arī uzskaitot vairāk objektu. Apkures sezonā dati tiks atjaunoti katru mēnesi, nodrošinot aktuālu informāciju par ēku energoefektivitāti un siltumenerģijas patēriņu.

Izmantojot šo rīku, Rīgas iedzīvotāji uzzinās par savas ēkas energoefektivitātes stāvokli, varēs izvērtēt ēkas renovācijas nepieciešamību un veikt datos balstītus lēmumus Mājokļu atjaunošanai.

 

Informāciju sagatavoja: Ineta Miglāne, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, tālrunis: +371 29363334, e-pasts: ineta.miglane@riga.lv         

No novembra tiks atvieglota lēmumu pieņemšana daudzdzīvokļu dzīvojamās ēkās​


Saeima šā gada 30. maija sēdē galīgajā lasījumā apstiprināja grozījumus Dzīvokļa īpašuma likumā, kas atvieglos lēmumu pieņemšanas procedūru daudzdzīvokļu ēkās, tādējādi nodrošinot efektīvāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju pārvaldīšanu, kā arī veicinot dzīvokļu īpašnieku iespējas lemt par energoefektivitātes pasākumu īstenošanu ēkās.

 “Daudzīvokļu ēku pārvaldība un būtisku lēmumu pieņemšana, piemēram, par ēku atjaunošanas projektu uzsākšanu, bieži atduras pret nepārvaramu šķērsli – lielākās iedzīvotāju daļas nevēlēšanos uzņemties atbildību par savu īpašumu. Tādēļ mūsu mērķis ir atvieglot atbildīgās iedzīvotāju daļas iespējas pieņemt daudzīvokļu ēku uzturēšanai un atjaunošanai būtiskus lēmumus, tā veicinot Latvijas dzīvojamā fonda kvalitātes uzlabošanu un energoefektivitāti. Saeimas pieņemtie likuma grozījumi ir svarīgs solis šajā virzienā,” uzsver ekonomikas ministrs Viktors Valainis.

Kā zināms, dzīvokļu īpašnieku kopība par savā kompetencē esošajiem jautājumiem lēmumus var pieņemt vairākos veidos – dzīvokļu īpašnieku kopsapulcē; aptaujas veidā, nesasaucot dzīvokļu īpašnieku kopsapulci; vai citādi, savstarpēji vienojoties.

Līdz šim likumā bija noteikts, ka dzīvokļu īpašnieku kopsapulce ir lemttiesīga, ja dalībnieku reģistrācijas sarakstā reģistrētie dzīvokļu īpašnieki pārstāv vairāk nekā pusi, jeb 50%+1 no visiem dzīvokļu īpašumiem. Ekonomikas ministrija jau 2023. gada sākumā piedāvāja pilnveidot regulējumu par dzīvokļu īpašnieku balsojumu ar mērķi atvieglot lēmuma pieņemšanas procedūru. Saeimas šodien apstiprinātie grozījumi likumā paredz, ka gadījumā, ja kopsapulce nav lemttiesīga (reģistrācijas sarakstā reģistrētie dzīvokļu īpašnieki nepārstāv vairāk nekā pusi no visiem dzīvokļu īpašumiem), tad to varēs sasaukt atkārtoti. Ja kopsapulce ar to pašu darba kārtību tiks atkārtoti sasaukta mēneša laikā, tā būs lemttiesīga, ja dalībnieku reģistrācijas sarakstā reģistrētie dzīvokļu īpašnieki pārstāvēs vairāk nekā vienu trešdaļu no visiem dzīvokļu īpašumiem.

Līdzīgs risinājums paredzēts arī aptaujās – ja dzīvokļu īpašnieki, kuri pārstāv vairāk nekā pusi no visiem dzīvokļu īpašumiem, noteiktajā termiņā nebūs snieguši rakstveida atbildi, mēneša laikā varēs tikt organizēta atkārtota aptauja, kurā tāda paša lēmuma pieņemšanai nepieciešams, lai “par” nobalso vairāk nekā viena trešdaļa no visiem dzīvokļu īpašniekiem.

Šāds risinājums tika izvēlēts, jo daudziem dzīvokļu īpašniekiem trūkst intereses par kopības darbību, tādēļ viņi nepiedalās kopības gribas veidošanā. Tas saistīts arī ar to, ka arvien biežāk dzīvokļu īpašumi netiek lietoti pašu vai ģimenes locekļu vajadzībām, bet gan tiek izīrēti vai arī jau sākotnēji iegādāti kā investīciju objekti. Tāpat šāda risinājuma izvēle ir saistīta ar nepieciešamību nodrošināt efektīvu dzīvojamo māju ikdienas pārvaldīšanu (uzturēšanu).

Līdzīga prakse tiek piemērota arī citviet Eiropā. Piemēram, Igaunijā attiecīgās jomas regulējošie normatīvie akti paredz, ka gadījumā, ja dzīvokļu īpašnieku kopsapulcei nav kvoruma, tad ar tādu pašu darba kārtību var tikt sasaukta jauna kopsapulce, kas ir lemttiesīga neatkarīgi no dalībnieku skaita. Tāpat arī Austrijā noteikts, ka noteiktos gadījumos dzīvokļu īpašnieku mazākumam ir iespēja izlemt jautājumus, kas skar dzīvojamas mājas pārvaldīšanu.

Būtiski uzsvērt, ka apstiprinātie grozījumi gan attiecībā uz atkārtotajā kopsapulcē, gan aptaujā virzāmajiem lēmumiem neattieksies uz likumā jau šobrīd (17.pantā) noteiktajiem gadījumiem, kad nepieciešams lielāks balsu skaits par vienkāršu balsu vairākumu no visiem dzīvokļu īpašumiem.

Papildus grozījumi likumā nosaka arī dzīvokļa īpašnieka pienākumu norādīt Būvniecības informācijas sistēmā savu kontaktinformāciju vai arī to iesniegt dzīvojamās mājas pārvaldniekam, ja Būvniecības informācijas sistēma netiek izmantota. Šāds pienākums izvirzīts ar mērķi atvieglot dzīvojamās mājas pārvaldnieka saziņu ar dzīvokļu īpašniekiem, kā arī veicināt lēmumu pieņemšanas procesa efektivitāti, nosakot, kādi ir dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumu pieņemšanas procesā izmantojamie saziņas līdzekļi.

Grozījumi likumā stāsies spēkā š.g. 1. novembrī, kas saistīts ar nepieciešamību pilnveidot Būvniecības informācijas sistēmas funkcionalitāti, nodrošinot tās atbilstību Dzīvokļa īpašuma likumā veikto grozījumu saturam.

Detalizēti ar Saeimas apstiprinātajiem grozījumiem Dzīvokļa īpašuma likumā var iepazīties Saeimas tīmekļa vietnē.

Ekonomikas ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļa

E-pasts: prese@em.gov.lv

Dzīvokļu īpašnieku tikšanās Rūpnīcas ielas kvartālā


30. maijā Vecmilgrāvī, Rūpnīcas ielas kvartālā norisnājās dzīvokļu īpašnieku tikšanās ar pašvaldības pārstāvjiem. Kvartāls apvieno 21 ēku ar 87 dzīvokļiem. Rīgas enerģētikas aģentūras pārstāvji iepazīstināja kvartāla iedzīvotājus ar iespējāmam uzlabot ēku tehnisko stāvokli, veikt energoefektivitātes pasākumus izmantojot kompleksu kvartāla atjaunošanas pieeju,atjaunojot ne tikai ēkas, bet arī labiekārtojot iekšpagalmus. Vienlaicīga visu ēku atjaunošanas pieeja būtiski samazinātu atjaunošanas izmaksas.

Rīgas enerģētikas aģentūra aicina rīdziniekus pieteikties kvartālu atjaunošanas pasākumiem, programmas RenewALL ietvaros, piesakoties tiešsaistes konsultācijām www.renove.lv.

https://lvportals.lv/dienaskartiba/364020-aicina-uz-seminaru-par-rupnicas-ielas-kvartala-attistibu-2024

Rīgas vasaras svētku programmas ietvaros REA aicina uz konsultācijām

Rīgas 2023. gada vasaras svētku programmas ietvaros Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) 22. jūlijā piedalījās Ķengaraga apkaimes svētkos, bet 29. jūlijā – Zolitūdes apkaimes svētkos.

Visas dienas garumā REA informatīvo telti Zolitūdē apmeklēja apkaimes iedzīvotāji, kuri dzīvo daudzdzīvokļu ēkās. Galvenais jautājums sarunās – daudzdzīvokļu ēku atjaunošana, aktualitātes un nākotnes vīzija. Zolitūdes apkaimē paneļu ēku būvniecību uzsāka 1985. gadā. Apbūvei raksturīgs Latvijā izstrādātais projekts “119. sērija”. Iedzīvotāji norādīja uz problēmām, kas raksturīgas ēkām: neefektīva apkures sistēma, plaisas starppaneļu šuvēs u.c., līdz ar to bija paaugstināta interese par REA atbalsta programmu Rīgas valstspilsētas pašvaldības atbalsts daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas tehniskās dokumentācijas izstrādei energoefektivitātes pasākumu veikšanai.

Lai arī vairums apkaimes iedzīvotāju, kuri apmeklēja pasākumu, pauda atbalstošu attieksmi ēku atjaunošanai, vienlaicīgi tika norādīts uz grūtībām pieņemt dzīvokļu īpašnieku kopības lēmumus, kas ir šī procesa pamatā.

REA informatīvās telts apmeklētāji gan Ķengaragā, gan Zolitūdē izteica pateicību par iespēju svētku apmeklējuma laikā gūt noderīgu informāciju par ēku atjaunošanu.

REA aicina saņemt atbildes uz jautājumiem par māju atjaunošanu, biedrību dibināšanu, pašvaldības un valsts līdzfinansējuma programmām ēku atjaunošanai, energokopienu veidošanu, saules paneļu izvietošanu uz ēku jumtiem, kā arī atjaunīgo energoresursu izmantošanu.

Nākamās tikšanās vietas:

12.08.2023. Juglas apkaimes svētki (Velnezera teritorija);

26.08.2023. Daugavgrīvas apkaimes svētki (skvērs pie Parādes un Plēksnes ielas).

Rīgas enerģētikas aģentūras speciālisti izsaka pateicību izstādes “Māja 2024” apmeklētājiem

Rīgas enerģētikas aģentūras (REA) speciālisti ar gandarījumu novērtē dalību izstādē “Māja 2024”, kas no 21. līdz 24. martam norisinājās Ķīpsalas izstāžu zālē, un izsaka pateicību izstādes apmeklētājiem. 

Esam priecīgi, ka četrās dienās, klātienē, varējām satikt gan REA energoefektivitātes informācijas centra apmeklētājus, kurus līdz šim bijām konsultējuši attālināti, gan arī daudzus jo daudzus interesentus, kuri plāno uzlabot savu mājokļu energoefektivitāti un atjaunot daudzdzīvokļu ēku, izmantojot valsts un pašvaldības līdzfinansējumu.

Rīgas pašvaldība izstādē “Māja 2024” konsultēs par būvniecību, ēku siltināšanu un atjaunošanu

Izstādē “Māja 2024”, kas no 21. līdz 24. martam norisināsies Ķīpsalas izstāžu zālē, konsultācijas par būvniecību, ēku siltināšanu un atjaunošanu sniegs Rīgas pašvaldības eksperti no Pilsētas attīstības departamenta un Rīgas enerģētikas aģentūras.

Pilsētas attīstības departamenta speciālisti sniegs konsultācijas par dažādiem ar būvniecību saistītiem jautājumiem un nosacījumiem, kas jāņem vērā:

  • plānojot jaunu būvniecību, ēku pārbūvi vai atjaunošanu, tostarp logu, durvju, jumtu nomaiņu, lodžiju un fasādes atjaunošanu,
  • veicot teritorijas labiekārtošanu – žogu, atkritumu konteineru novietņu, rotaļu iekārtu, stāvlaukumu, gājēju celiņu u.c. izbūvi,
  • izvietojot uz ēkām vai pilsētvidē dažādas iekārtas, piemēram, kondicionierus, saules paneļus, siltumsūkņus, pakomātus u.c.,
  • novēršot patvaļīgas būvniecības sekas vai sakārtojot bīstamās un degradētās būves.

Savukārt Rīgas enerģētikas aģentūras eksperti skaidros par:

  • daudzdzīvokļu ēku energoefektīvu atjaunošanu,
  • par līdzfinansējumu ēkas tehniskās dokumentācijas izstrādei,
  • ēku energoefektivitātes projektu vadību
  • pašvaldības līdzfinansējuma programmām ēku atjaunošanai,
  • Rīgas vēsturisko ēku energoefektīvu atjaunošanu.

Konsultāciju mērķauditorija ir dzīvokļu īpašnieki, dzīvokļu īpašnieku biedrības, namu apsaimniekotāji un citi interesenti.

Paralēli plašajam izstādes piedāvājumam norisināsies dažādi semināri un prezentācijas.

Piektdien, 22. martā, izstādes apmeklētāji aicināti piedalīties Ekonomikas ministrijas, SO “Latvijas Namu Pārvaldītāju un Apsaimniekotāju asociācija” un SIA “BT 1” organizētajā seminārā “Aktualitātes daudzdzīvokļu namu pārvaldīšanā un ēku atjaunošanā”. Seminārs norisināsies no plkst. 10.30 līdz 11.50 un tā ietvaros ar prezentāciju par daudzdzīvokļu dzīvojamo ēku ekspluatācijas uzraudzību Rīgā uzstāsies Pilsētas attīstības departamenta Būvobjektu kontroles nodaļas vadītāja vietniece Aija Meļņikova.

Izstāde “Māja I 2023” ir lielākais būvniecības nozares notikums Latvijā, kas atspoguļo celtniecības attīstības tendences, tehnoloģiju jaunumus, kā arī sekmē tiešu dialogu starp būvniecības un citu saistītu nozaru profesionāļiem un galapatērētājiem vietējā un starptautiskā līmenī.

Informāciju sagatavoja: Tatjana Smirnova, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: tsmirnova11@riga.lv

Rīgas pašvaldība aicina pieteikties līdzfinansējumam ēku siltināšanas dokumentācijas izstrādei

Lai veicinātu māju īpašnieku lēmumu pieņemšanu un samazinātu finansiālo slogu māju siltināšanas procesā, arī šogad Rīgas pašvaldība piedāvā iespēju pieteikties programmai, kas līdzfinansē mājas energosertifikāta un/vai tehniskās apsekošanas atzinuma izstrādi daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas energoefektivitātes pasākumu veikšanai.

Energosertifikāta un tā pielikumu izstrādei pašvaldības līdzfinansējums ir 70 % apmērā no tā izmaksām, bet ne vairāk kā 800 eiro. Tehniskās apsekošanas atzinuma izstrādei līdzfinansējums ir 70 % apmērā no atzinuma izmaksām, bet ne vairāk kā 1100 eiro. Vienlaicīgi var pieteikties gan mājas energosertifikāta, gan tehniskās apsekošanas atzinuma izstrādes dokumentu līdzfinansējumam. Atbalsts mājai tiek piešķirts vienu reizi par katru tehniskās dokumentācijas veidu. Ja uz zemes vienības ir divas vai vairākas daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, tad pieteikties līdzfinansējumam var iesniedzot atsevišķus pieteikumus par katru māju.

Līdzfinansējumam var pieteikties, ja daudzdzīvokļu dzīvojamā māja atrodas Rīgas pašvaldības administratīvajā teritorijā un ir nodota ekspluatācijā līdz 1993. gadam vai neatkarīgi no ekspluatācijas nodošanas gada tās apkures patēriņa (kWh/m2) references līmenis ir F klase; daudzdzīvokļu dzīvojamā māja ir klasificēta kā ēka, kurā ir vismaz trīs dzīvokļi; daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas kopīpašumā esošās daļas pārvaldīšanai ir izveidota dzīvokļu īpašnieku biedrība, kas veic mājas pārvaldīšanu, vai arī iedzīvotāji ir noslēguši līgumu par mājas kopīpašumā esošās daļas apsaimniekošanu, izņemot gadījumus, kad daudzdzīvokļu dzīvojamā māja pieder vienam īpašniekam.

Līdzfinansējumu izmaksā pēc tam, kad mājas tehniskā dokumentācija ir izstrādāta un pašvaldībai ir iesniegti dokumenti, kas apliecina maksājumu par sniegto pakalpojumu.

Ar programmas nolikumu un iesniedzamajiem dokumentiem iespējams iepazīties šeit: https://renove.lv/eku-atjaunosana/atbalsta-formas-un-iespejas/. Līdz šim izmaksāto līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju tehniskās dokumentācijas izstrādei saraksts apskatāms šeit: https://renove.lv/.

Līdzfinansējuma programmu administrē Rīgas valstspilsētas pašvaldības aģentūra Rīgas enerģētikas aģentūra.”

Rīgas enerģētikas aģentūra ir atbalsta punkts katram iedzīvotājam, kurš vēlas atjaunot savu mājokli, pieteikties līdzfinansējumam, izmantot atjaunīgos energoresursus vai mainīt siltumapgādes iekārtas, vai arī dibināt biedrību. Bezmaksas konsultācijām iespējams pieteikties: https://renove.lv/eku-atjaunosana/ka-renove-lv-var-jums-palidzet/ vai zvanot uz tālruni +37167012437.

Informāciju sagatavoja: Ineta Miglāne, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: ineta.miglane@riga.lv.

Rīgas pašvaldības iestādēs uzstādīs saules paneļus

Ogļskābās gāzes jeb CO2 izmešu samazināšanas programmai Rīgas enerģētikas aģentūrai 2023. gadā piešķirti četri miljoni eiro, kas paredz būtiskus uzlabojumus pašvaldības ēkās, tostarp saules paneļu uzstādīšanu.

Piesakies konsultācijai par

siltumapgādi, mājas energoefektivitāti, saules paneļu uzstādīšanu, mājas biedrību izveidošanu.

Lasīt vairāk