Energoefektivitāte

Par vebināru "Kā atjaunot daudzdzīvokļu ēkas Rīgā?"

Ziņas

2021. gada 10.decembrī plkst.10:00 Rīgas enerģētikas aģentūras (REA) rīko tiešsaistes semināru (vebināru) “Kā atjaunot daudzdzīvokļu ēkas Rīgā?”. Dalība pasākumā - bez maksas. 

Tikšanās laikā runāsim un dalīsimies pieredzē par ēku atjaunošanas procesiem, pieejamo finansējumu, par turpmākajiem soļiem atjaunoto ēku skaita palielināšanai, ēkas energoefektivitātes paaugstināšanai un uzturēšanas izmaksu samazināšanai, tai skaitā, par apkuri. Iepazīsimies ar labo praksi ēku atjaunošanā un ilgtspējas saglabāšanā, diskutēsim par to, kāpēc renovētā ēkā dzīvot ir labāk nekā esošajā, un skaidrosim biežākos mītus par ēkas atjaunošanas procesa sadārdzinājumu, kredītsaistību neesamību dzīvokļa īpašumam, mikroklimatu ēkā pēc tās atjaunošanas, u.c.

Dalībai vebinārā var pieteikties jebkurš interesents, aizpildot pieteikuma formu tiešsaistē. Reģistrētie dalībnieki savā e-pasta adresē saņems piekļuves saiti veiksmīgai dalībai tiešsaistes pasākumā.

Tā kā lielākais vairums rīdzinieku dzīvo ēkās, kas strauji noveco, un līdz ar to arī samazinās viņu iespējas uz kvalitatīvu dzīves vidi, REA atgādina, ka atjaunotā ēkā ne tikai samazinās siltumenerģijas patēriņš, bet arī pagarinās ēkas mūžs, uzlabojas ēkas ārējais izskats un līdz ar to arī iedzīvotāju labsajūta un lepnums par savu īpašumu. Ēkas, kas ir atjaunotas, jau šobrīd izbauda ieguvumus, ko sniedz zemāki siltumenerģijas maksājumi.

REA ir izveidojusi atbalsta punktu – vienas pieturas aģentūru, kurā daudzdzīvokļu ēku iedzīvotāji var iegūt visaptverošu informāciju par iespējām renovēt savu mājokli. Iedzīvotāji var saņemt atbalstu visa ēkas atjaunošanas procesa laikā – sākot no idejas, pirmajām ēkas kopsapulcēm un dzīvokļu īpašnieku biedrības dibināšanas līdz ēkas būvniecības darbu pabeigšanai, tai skaitā, par projektu vadību un līdzfinansējuma piesaisti ēku atjaunošanas programmā un citiem jautājumiem.