Skolu klimata dienu diskusijā eksperti izzina jauniešu iespējas piekopt ilgtspējīgu dzīvesveidu
Rīgas Tehniskās universitātes zinātkāres centrā “Futurimo” notika diskusija par aktuāliem klimata un ilgtspējas jautājumiem jauniešu vidū, un izglītības lomu to apzināšanā un risināšanā nākotnē.
Pasākuma pirmajā daļā ar savu pieredzi dalījās dažādi pieredzes bagāti speciālisti. Jānis Ikaunieks, Rīgas enerģētikas aģentūras direktors, iepazīstināja sanākušos viesus ar praktiskiem piemēriem par to, kā uzlabot energotaupības rādītājus skolā, kā arī, kam pievērst uzmanību, lai uzlabotu šos rādītājus.
Asoc. prof. Ruta Vanaga, Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta vadošā pētniece, iepazīstināja viesus ar vispārīgiem klimatneitralitātes jautājumiem un problēmām. Pētniece arī aktīvi iesaistīja publiku diskutēšanā uzdodot dažādus jautājumus, kā arī savas prezentācijas nobeigumā tiešsaistes anketas veidā izvaicāja sanākušos viesus par to, kādas klimata problēmas katru interesē visvairāk.
Savukārt Toms Krūmiņš, vairāku Rīgas skolu ģeogrāfijas skolotājs, dalījās ar savu pieredzi, kā viņš cenšas un spēj iesaistīt skolēnus aizdomāties un pievērst uzmanību klimata jautājumiem. Toma praktiskie sasniegumi un izdarītie darbi saistībā ar “zaļo domāšanu” skolēnu vidū bija visnotaļ daudz, kuri bija patiesi interesanti un radoši, lai skolēnam radītu interesi par klimata problēmām.
Pasākuma otrajā daļā noritēja diskusija, kurā piedalījās Ruta Vanaga – Rīgas Tehniskās universitātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta asociēta profesore, Jānis Ikaunieks – Rīgas enerģētikas aģentūras direktors, Niklāvs Mičulis – satura līderis/influenceris, Toms Krūmiņš – Rīgas Valsts Āgenskalna ģimnāzijas ģeogrāfijas skolotājs, Sintija Balta – Rīgas Teikas vidusskolas 12. klases skolniece. Pasākumu moderēja Kristīne Garklāva.
- Diskusijas galvenā uzmanība tika pievērsta skolnieces priekšstatiem un secinājumiem. Eksperti centās noskaidrot, vai jauniešiem ir iespēja dzīvot un veidot ilgtspējīgu dzīvesveidu, kurā “zaļās darbības” būtu pašsaprotamas un pieņemamas kā sabiedrībā ierasts uzvedības kodekss. Diskusijas gaitā tika meklētas atbildes uz jautājumiem par to, kā panākt, lai zaļās iniciatīvas kļūtu par ikdienas paradumu, nevis vienīgi par dalību īslaicīgās kampaņās. Tāpat tika izpētīts, vai jauniešiem ir pieejama pietiekama informācija un resursi ilgtspējīga dzīvesveida īstenošanai.
Foto: https://www.flickr.com/photos/103426396@N05/albums/72177720322596412/
Informāciju sagatavoja: Mārcis Saulītis, “Rīgas enerģētikas aģentūras” sabiedrisko attiecību un mārketinga vadītājs, e-pasts: marcis.saulitis@riga.lv.
Informāciju sagatavoja: Sindija Grāvere, Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, tālrunis: 26207745, e-pasts: sindija.gravere@riga.lv.
#Klimatneitralitāte