Laipni aicināti jaunajā REA mājaslapā!

 

Rīgas enerģētikas aģentūra CURE+ projekta ietvaros turpina tiešsaistes semināru ciklu par pilsētas resursu centru veidošanu un to veiksmes faktoriem, un aicina interesentus uz trešo – noslēdzošo tiešsaistes semināru.

Seminārs notiks 2024. gada 13. jūnijā no plkst. 11.00 līdz 13.30 tiešsaistē. Tajā ar pieredzi dalīsies nevalstisko resursu centru vadītāji no Roterdamas un Barselonas, kā arī tiks sniegts apkopojošs ieskats par projekta partnerpilsētās Rīgā, Tartu, Barselonā un Kavalā esošo rīcībpolitikas ietvaru un izaicinājumiem šādu centru veidošanā.

Sesijas laikā būs iespēja uzdot jautājumus un piedalīties interaktīvā diskusijā par izaicinājumiem centru izveidē un darbībā.

Seminārs notiks angļu valodā un tas var būt interesants ikvienam, kas interesējas par ilgtspējīgu resursu izmantošanu, aprites ekonomikas principiem un to īstenošanu praksē.  

Semināra programma angļu valodā ir pieejama šeit: Train the Trainer 3_Inspirational Experience Exchange on URCs Agenda

Starptautiskais projekts CURE+ apkopo labāko praksi aprites ekonomikas principu ieviešanā pašvaldībās. Rīga šī projekta rezultātā izveidos pirmo pilsētas resursu centru. Projekts tiek īstenots Eiropas klimata iniciatīvas (EUKI-2022) ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot mājsaimniecību radīto būvniecības atkritumu apsaimniekošanu un celt pašvaldības darbinieku zināšanas un kapacitāti aprites ekonomikas pasākumu plānošanā, izstrādē un īstenošanā. Projekta partneri ir Rīgas enerģētikas aģentūra, Tartu pašvaldība (Igaunija), Elisava, Barselonas inženierzinātņu un dizaina augstskola (Spānija), Amsterdamas Tehniskā universitāte (Nīderlande) un Kavalas pašvaldība (Grieķija).

Tiešsaistes semināros informēs par pilsētas resursu centru veidošanu ES dalībvalstīs

Rīgas enerģētikas aģentūra, CURE+ projekta ietvaros, trīs tiešsaistes semināros informēs par pilsētas resursu centru veidošanu un to veiksmes faktoriem.

Pirmais seminārs notiks 2024. gada 14. martā plkst. 11:00 – 13:30 tiešsaistē. Tajā ar pieredzi dalīsies dažādu pilsētas resursu centru vadītāji no Nīderlandes un Zviedrijas, kā arī tiks sniegts apkopojošs ieskats par mājsaimniecību būvniecības atkritumu apsaimniekošanu CURE+ projektā iesaistītajās pašvaldībās. Sesijas noslēgumā būs iespēja uzdot jautājumus un piedalīties diskusijā par izaicinājumiem centru izveidē un darbībā.

Semināri notiks angļu valodā un tie var būt interesanti ikvienam, kas interesējas par ilgtspējīgu resursu izmantošanu, aprites ekonomikas principiem un to īstenošanu praksē.  

Nākamie semināri notiks 18. aprīlī un 9. maijā.

Starptautiskais projekts CURE+ apkopo labāko praksi aprites ekonomikas principu ieviešanā pašvaldībās. Rīga šī projekta rezultātā izveidos pirmo aprites ekonomikas centru (pilsētas resursu centru). Izpētes procesā projekta dalībnieki un pieaicinātie eksperti ir apmeklējuši līdzīgus centrus Spānijā, Nīderlandē, Dānijā un Zviedrijā.

Projekts tiek īstenots Eiropas klimata iniciatīvas (EUKI-2022) ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot mājsaimniecību radīto būvniecības atkritumu apsaimniekošanu un celt pašvaldības darbinieku zināšanas un kapacitāti aprites ekonomikas pasākumu plānošanā, izstrādē un īstenošanā. Plašāka informācija par semināru pieejama šeit: https://www.euki.de/en/events/train-the-trainer-success-factors-for-urban-resource-centres/

Iepazīstinās ar pirmā aprites ekonomikas centra izveides gaitu un interjera elementiem

Piektdien, 3. maijā, Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) iepazīstinās ar pirmā aprites ekonomikas centra izveides gaitu un vērtēs pieteiktās idejas centra iekārtojumam.

Gatavojoties Latvijā pirmā aprites ekonomikas centra atvēršanai, REA aicināja Latvijas augstskolu studentus un profesionālo skolu audzēkņus iesniegt priekšlikumus mūsdienīgiem, ergonomiskiem un funkcionāliem interjera dizaina elementiem. Piektdien rīdziniekiem būs iespēja iepazīties ar jauniešu izveidotajiem darbiem, savukārt žūrija, kurā iekļauti interjera dizaina eksperti, arhitekti un pašvaldības pārstāvji, tās vērtēs un izvēlēsies piemērotākās.

Labāko darbu autoriem tiks piešķirtas ne tikai vērtīgas balvas, bet arī tiks dota iespēja savas idejas īstenot dzīvē – izveidot interjera elementus un tos izvietot aprites ekonomikas centrā.

Pasākums notiks vides objektā “Šūna” Kr. Valdemāra ielā, skvērā starp Latvijas Mākslas akadēmiju un Latvijas Nacionālo Mākslas muzeju, sākums plkst. 11.00.

Rīgas aprites ekonomikas centrs (jeb pilsētas resursu centrs) tiek veidots starptautiskā projekta “Centri resursu atkārtotai izmantošanai un pārstrādei pilsētvidē (CURE+)” ietvaros. Aprites ekonomikas centrs būs multifunkcionāla vieta, kurā iedzīvotāji varēs iepazīties ar aprites ekonomikas principiem, kā arī kokapstrādes darbnīcā atjaunot un paildzināt dažādu saimniecības lietu mūžu; tajā notiks arī pasākumi – meistarklases, semināri un nodarbības.

Projekts CURE+ tiek īstenots Eiropas klimata iniciatīvas (EUKI-2022) ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot mājsaimniecību radīto būvniecības atkritumu apsaimniekošanu un celt pašvaldības darbinieku zināšanas un kapacitāti aprites ekonomikas pasākumu plānošanā, izstrādē un īstenošanā. Projekta partneri: Tartu pašvaldība (Igaunija), Amsterdamas Tehniskā universitāte (Nīderlande), Elisava, Barselonas inženierzinātņu un dizaina augstskola (Spānija), Kavalas pašvaldība (Grieķija).

Kontaktinformācija: projekta vadītāja Ieva Kalniņa, Rīgas enerģētikas aģentūra, e-pasts: kalnina.ieva@riga.lv, tālr. 29125972

Informāciju sagatavoja: Ineta Miglāne, Rīgas pašvaldības Komunikācijas pārvaldes Ārējās komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: ineta.miglane@riga.lv

Turpina semināru ciklu par pilsētas resursu centru veidošanu

Rīgas enerģētikas aģentūra CURE+ projekta ietvaros turpina tiešsaistes semināru ciklu par pilsētas resursu centru veidošanu un to veiksmes faktoriem, un aicina interesentus uz otro tiešsaistes semināru.

Seminārs notiks 2024. gada 18. aprīlī plkst. 11:00-13:30 tiešsaistē. Tajā ar pieredzi dalīsies nevalstisko resursu centru vadītāji no Vācijas un Slovēnijas, kā arī tiks sniegts pārskats par projekta partneru apmeklētajiem centriem Spānijā, Nīderlandē, Dānijā un Zviedrijā. Sesijas laikā būs iespēja uzdot jautājumus un piedalīties interaktīvā diskusijā par izaicinājumiem centru izveidē un darbībā.

Seminārs notiks angļu valodā un tas var būt interesants ikvienam, kas interesējas par ilgtspējīgu resursu izmantošanu, aprites ekonomikas principiem un to īstenošanu praksē.  

Semināra programma (angļu valodā) pieejama šeit.

Noslēdzošais, trešais šī cikla seminārs notiks 2024. gada 9. maijā plkst. 11:00.

Starptautiskais projekts CURE+ apkopo labāko praksi aprites ekonomikas principu ieviešanā pašvaldībās. Rīga šī projekta rezultātā izveidos pirmo pilsētas resursu centru. Projekts tiek īstenots Eiropas klimata iniciatīvas (EUKI-2022) ietvaros. Projekta mērķis ir uzlabot mājsaimniecību radīto būvniecības atkritumu apsaimniekošanu un celt pašvaldības darbinieku zināšanas un kapacitāti aprites ekonomikas pasākumu plānošanā, izstrādē un īstenošanā. Projekta partneri ir Rīgas enerģētikas aģentūra, Tartu pašvaldība (Igaunija), Elisava, Barselonas inženierzinātņu un dizaina augstskola (Spānija), Amsterdamas Tehniskā universitāte (Nīderlande) un Kavalas pašvaldība (Grieķija).

Piesakies konsultācijai par

siltumapgādi, mājas energoefektivitāti, saules paneļu uzstādīšanu, mājas biedrību izveidošanu.

Lasīt vairāk