REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

17-11-2015 - Notikusi ekspertu tikšanās par renovācijas aktualitātēm Latvijā

 

Šā gada 13.novembrī Eiropas Savienības mājā, Rīgā, notika Ilgtspējīgas būvniecības padomes (IBP) rīkotā ekspertu tikšanās par ēku renovācijas aktualitātēm Latvijā projekta “BUILD UPON” ietvaros. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 40 pārstāvji no Latvijas Ekonomikas ministrijas, Finanšu ministrijas, Vides un reģionālās attīstības ministrijas, Valsts būvniecības kontroles biroja, Valsts darba inspekcijas, Rīgas Tehniskās Universitātes, Arhitektu savienības, Komercbanku asociācijas, Latvenergo, AS “Rīgas siltums”, Rīgas enerģētikas aģentūras, Rīgas plānošanas reģiona, Rīgas Namu pārvaldnieka, Latvijas Būvnieku asociācijas un citām ar nozari saistītām asociācijām un uzņēmumiem.

Eskpertu tikšanās laikā Ekonomikas ministrijas Būvniecības un mājokļu politikas departamenta Mājokļu politikas nodaļas vadītāja Ieva Strazdiņa prezentēja 2014. gadā pieņemto Latvijas nacionālo renovācijas stratēģiju, kā arī sniedza informāciju par ēku energoefektivitātes paaugstināšanas pasākumiem un iepriekšējā Eiropas Savienības fondu plānošanas periodā konstatētajām renovācijas tirgus nepilnībām (prezentāciju skat. pievenotu zemāk).

Savukārt, IBP pārstāvji informēja par projekta “BUILD UPON” ieviešanas gaitā paveikto un plānotajiem pasākumiem (prezentāciju skat. pievenotu zemāk). Kopš projekta uzsākšanas šā gada martā, ir izveidotas renovācijas tirgus dalībnieku kartes, apzinātas svarīgākās barjeras un iniciatīvas to novēršanai. Informācija par visu projekta partneru valstu ēku renovācijas tirgus dalībniekiem, barjerām un iniciatīvām drīzumā būs pieejama ikvienam interesentam projekta jaunajā mājas lapā http://buildupon.eu.

Sanāksmes otrajā daļā notika dalībnieku diskusijas četrās tematiskajās darba grupās: 1) kapacitātes, prasmju uzlabošana un sabiedrības informētība; 2) finanšu un ekonomiskās barjeras; 3) politikas un likumdošanas barjeras; 4) administratīvās un tehniskās barjeras. Diskusiju rezultātā tika noskaidrots dalībnieku viedoklis par aktuālākajām renovācijas procesa barjerām un iniciatīvām, kas tiks ņemts vērā turpmākajā darbā gan organizējot projekta “BUILD UPON” seminārus 2016.g. otrajā pusē, gan arī izvērtējot Latvijas vajadzībām atbilstošākās partnervalstu iniciatīvas, lai izskatītu to ieviešanas iespējas Latvijā.

Turpmākajā projekta ieviešanas gaitā plānots turpināt diskusijas un konsultācijas ar renovācijas ekspertiem, kā arī izveidot īpašu Latvijas ekspertu darba grupu regulārai informācijas apmaiņai un sadarbībai.

Informācija par projektu „BUILD UPON”

2015.gada martā Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome (LIBP) uzsāka dalību Eiropas Savienības (ES) programmas “Apvārsnis2020” projektā “BUILD UPON”, kurā piedalās zaļās jeb ilgtspējīgas būvniecības padomes (ZBP) no visas Eiropas. Projekta mērķis ir sniegt atbalstu valdībām nacionālās renovācijas stratēģijas pilnveidošanā un ieviešanā. Projektā plānots veicināt ilgtermiņa energoefektīvas renovācijas ietvara izstrādi un ieviešanu 13 Eiropas valstīs un tā kopējā vērtība ir €2.35 miljoni.

Informācija par Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padomi

Atbalstot ilgtspējīgas būvniecības izaugsmi Latvijā, 2010. gadā tika dibināta Latvijas Ilgtspējīgas būvniecības padome (LIBP). Tā apvieno būvniecības nozares profesionāļus un līderus- būvniecības uzņēmumus, materiālu ražotājus, nevalstiskās organizācijas un mācībspēkus. LIBP misija ir veicināt sabiedrības izpratni par ilgtspējīgu būvniecību un tās pielietošanas iespējām, kā arī panākt ilgtspējīgas būvniecības principu ieviešanu Latvijas būvniecības politikā un praksē. (http://www.ibp.lv)

Kontaktinformācija

Gadījumā, ja nepieciešama papildus informācija par „BUILD UPON” projektu vai vēlaties ar mums sadarboties, lūdzu, sazinieties ar LIBP pārstāvi Inesi Olti (e-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.; tālr.: 29692200).

Prezentācijas

EM prezentācija par Latvijas ilgtermiņa renovācijas stratēģiju

LIBP prezentācija par proejktu BUILD UPON iespējām

 

 

Informācijas avots: www.ibp.lv