REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

< Aktualitāšu arhīvs - 05-2015          Aktualitāšu arhīvs - 07-2015 >


 

30-06-2015 - AS "Rīgas siltums" 3. zinātniski - praktiskā konference

2015.gada 3.jūlijā AS "Rīgas siltums" sadarbībā ar Rīgas Tehnisko Universitāti rīko savu jau trešo zinātniski praktisko konferenci, kas tradicionāli notiek AS "Rīgas siltums" 1.korpusa zālē (4.stāvs) Cēsu ielā 3a. Šoreiz tēma - „Energoefektīvie risinājumi centralizētai siltumapgādei”.

Lasīt tālāk...

 

25-06-2015 - Eiropas transporta tīkla dienas Rīgā

2015.gada 22.un 23.jūnijā 12 Eiropas Savienības dalībvalstu transporta ministri, transporta uzņēmumu vadītāji un vairāk nekā 1000 ar transporta nozari saistīto ieinteresēto personu sanāca kopā augsta līmeņa konferencē "Eiropas transporta tīkla dienas" (TEN-T dienas), ko Eiropas Komisija sadarbībā ar Latviju prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros organizēja Rīgā.

Lasīt tālāk...

 

25-06-2015 - CO2 emisiju ierobežošana pasaulē klimata un enerģētiskai drošībai

Kā viens no Latvijas Prezidentūras ES pasākumiem Eiropas mājā Rīgā 2015.gada 18.jūnijā notika seminārs „Delivering Climate and Energy Security in a carbon constrained world”. Pasākuma galveno organizētāju vidū bija Londonā bāzētā nevalstiskā organizācija E3G sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā. E3G ir neatkarīga organizācija, kas darbojas, lai paātrinātu globālo pāreju uz ilgtspējīgu attīstību. Tas sasaucas ar visa veida fosilā kurināmā un degvielas izmantošanas samazināšanu un plašu atjaunojamo energoresursu izmantošanu, tādēļ arī galvenais akcents seminārā bija likts tieši šajā virzienā. Partneris no Latvijas puses pasākuma organizēšanā bija Latvijas Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un semināra norisēs aktīvi darbojās VARAM valsts sekretāre Alda Ozola.

Lasīt tālāk...

 

19-06-2015 - Latvijā energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve - atrodas Rīgā

Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls „Būvinženieris” šā gada martā izsludināja konkursu „Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015”, kurš noslēdzās 2015.gada 18.jūnijā, svinīgā pasākumā paziņojot konkursa žūrijas lēmumu par tā rezultātiem atsevišķajās nominācijās.

Lasīt tālāk...

 

 

18-06-2015 - Savu kvalifikāciju piesaka jaunie enerģētiķi

Jūnijā divas dienas, 11.un 16.datumā, Rīgas Tehniskās universitātes Transporta un mašīnzinību fakultātes Siltumenerģētisko sistēmu katedrā notika mācību programmas „MGG0 Siltumenerģētika un siltumtehnika” valsts pārbaudījumu komisijas sēdes, kurās komisijas locekļi uzklausīja 3 maģistrantu un 13 bakalaura studiju beidzēju diplomdarbu aizstāvēšanu. Pirmoreiz komisijas sastāvs bija ļoti plašs – tostarp 3 katedras profesori, kā arī 7 vadošie zinātnieki no galvenajām republikas energopārvaldības organizācijām. No Rīgas enerģētikas aģentūras (REA) komisijā darbojās ilggadējā tās locekle, šobrīd Rīgas pilsētas energoapgādes ekspertu konsultatīvās padomes priekšsēdētāja Maija Rubīna.

Lasīt tālāk...

 

18-06-2015 - Dānijas pašvaldību speciālistu vizīte Rīgā

Šā gada 28.maijā Frederiksbergas un Kopenhāgenas pašvaldību pārstāvju - arhitektu, inženieru, juristu, speciālistu ēku energoefektivitātes un ēku ilgtspējības jautājumos - grupa Rīgas pieredzes apmaiņas apmeklējuma ietvaros ieradās Rīgas domes sēžu zālē, kur noklausījās sev interesējušos Rīgas pilsētas, tās ēku ilgtspējīgas attīstības un būvniecības jaunumus, kā arī informāciju par ēku energoefektivitātes statusu Rīgas pilsētas ilgtspējīgas attīstības kontekstā.

Lasīt tālāk...

 

17-06-2015 - Rīgas enerģētikas aģentūras izdevums "REA vēstnesis" Nr.28

Rīgas enerģētikas aģentūra ir izlaidusi elektronisko izdevumu "REA vēstnesis" Nr.28. Šajā izdevumā ir aplūkotas sekojošas tēmas:

• REA aktualitātes;
• Neizmantotās rekuperētās enerģijas aplēse Rīgas elektriskajā sabiedriskajā transportā;
• ISOVER tvaika izolācija būves aizsardzībai no mitruma.

Aplūkot to var Rīgas enerģētikas aģentūras mājas lapas Energoefektivitāte apakšsadaļā REA vēstnesis.

 

17-06-2015 - Drēzdenes studenti pēta Rīgas namu renovācijas iespējas

No 2015.gada 25.maija līdz 29.maijam Rīgā notika darbseminārs Latvijas un Vācijas studentiem. To organizēja Drēzdenes Tehniskā Universitāte sadarbojoties ar Latvijas Universitātes Ģeogrāfijas un zemes zinātņu fakultāti. Šī gada tēma bija saistīta ar padomju laikos celtajiem dzīvojamajiem rajoniem - "Prefabricated concrete building areas: Responding to challenges of urban development".

Lasīt tālāk...

 

16-06-2015 - Aicina iedzīvotājus balsot par simpātiskāko energoefektīvāko ēku

Konkursa “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2015” komisija ir beigusi šī gada konkursam pieteikto 25 ēku vērtēšanu un noteikusi laureātus. Konkursa laureātu paziņošana un svinīgais noslēguma pasākums notiks 2015.gada 18.jūnijā. Vienlaikus konkursa organizatori aicina iedzīvotājus iesaistīties konkursa norisē un līdz šā gada 17.jūnijam nobalsot par sev simpātiskāko energoefektīvāko ēku Latvijā.

Lasīt tālāk...

 

16-06-2015 - Pilntiesīgs patērētājs enerģijas tirgū

2015.gada 21.maijā Rīgas biznesa skolas telpās notika Eiropas Ekonomikas un sociālo lietu komitejas (*) sadarbībā ar Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociāciju un ar Kanādas vēstniecības atbalstu organizētā konference "Pilntiesīgs patērētājs enerģijas tirgū".

Lasīt tālāk...

 

15-06-2015 - Pārdaugavā nobeigumam tuvojas daudzdzīvokļu ēkas renovācija ar ES struktūrfondu līdzfinansējumu

Tuvojas nobeigumam energoefektivitātes paaugstināšanas darbi ar ES struktūrfondu līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamā ēkā Ļermontova ielā Pārdaugavā Rīgā, ko ēkas dzīvokļu īpašnieki ir uzticējuši organizēt SIA „Rīgas namu pārvaldnieks”.

Lasīt tālāk...

 

12-06-2015 - Integrētie risinājumi mobilitātei un pilsētvides attīstībai funkcionālo pilsētu teritorijās

2015.gada 13.maijā Rīgā notika stratēģijām un instrumentiem veltīta starptautiska konference, kuras mērķis ir uzlabot mobilitāti pilsētās un apkārtējos lauku apvidos. Šobrīd ir pieejamas arī konferences prezentācijas. Konference, kuru rīkoja Rīgas dome un Eiropas Savienības Reģionu komiteja (*), notika Eiropas Savienības Reģionu Komitejas Teritoriālās kohēzijas politikas un COTER izbraukuma sēdes laikā. Šī sēde ir viens no būtiskākajiem pasākumiem Latvijā Eiropas prezidentūras ietvaros, kas skar tieši pašvaldību darbu.

Lasīt tālāk...

 

10-06-2015 - Inovatīvu produktu un sistēmu tendences viedām ēkām

Rīgā no 2015.gada 6. līdz 9.maijam noritēja apkures, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas un gāzes tehnoloģiju Eiropas līmeņa konference, kuru organizēja Eiropas siltuma, ventilācijas un gaisa kondicionēšanas tehnoloģiju asociāciju federācija (REHVA) sadarbībā ar Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību (LSGŪTIS). Konferences tēma: "Rītdienas apkures, ventilācijas, gaisa kondicionēšanas un dabas gāzes tehnoloģijas".

Lasīt tālāk...

 

09-06-2015 - Iepriekš sagatavotas konstrukcijas ēku renovācijai

Projekta MORE-CONNECT ietvaros Rīgā 2015.gada 6. un 7.maijā notika seminārs un darbnīca par daudzdzīvokļu ēku renovāciju. Projekta partneri ir no Dānijas, Nīderlandes, Portugāles, Igaunijas, Čehijas un Latvijas. Projekta ietvaros tiek pētīts kā izgatavot iepriekš sagatavotas konstrukcijas, lai renovētu ēkas. Jaunu ēku būvniecībā tiek lietoti iepriekš saražoti paneļi un moduļi, bet, ņemot vērā lielo renovējamo māju skaitu, būtu nepieciešami arī šādi gatavie moduļi renovācijai.

Lasīt tālāk...

 

05-06-2015 - Ēku energoefektivitāte, ilgtspējīga būvniecība, viedās pilsētas – karstās tēmas ES būvniecības nedēļā Latvijā

Veicinot Eiropas Komisijas būvniecības nozares stratēģijas “Būvniecība 2020” ieviešanu ES dalībvalstīs Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē ietvaros Rīgā notika ES būvniecības nedēļa Latvijā, kuras centrālais notikums bija Ekonomikas ministrijas un Latvijas standartizācijas institūcijas organizētais 4. Eiropas Standartizācijas samits. Samita viedo pilsētu tēmai veltītajā sesijā ar ziņojumu par Rīgas pieredzi viedās pilsētas veidošanā uzstājās Rīgas pašvaldības aģentūras „Rīgas enerģētikas aģentūra” (REA) direktors Timurs Safiuļins.

Lasīt tālāk...

 

05-06-2015 - Pašvaldību sabiedrisko pakalpojumu un mājokļu politikas tīkla T3 sanāksme Rīgā

2015.gada 29.maijā Rīgā, konferenču centrā “Citadele” notika pašvaldību sabiedrisko pakalpojumu un mājokļu politikas tīkla T3 sanāksme. Šīs sanāksmes temati: energoefektivitāte; Instrumenti energoefektīvai pārvaldei; trešās puses (ESCO, PESCO) finansējuma shēmas; labās prakses piemēri pašvaldībās un priekšlikumi datu bāzei.

Lasīt tālāk...

 

02-06-2015 - Par Enerģētikas Savienību atbildīgais EK priekšsēdētāja vietnieks Marošs Ševčovičs apmeklē Rīgas domi

2015.gada 1.jūnijā, Rātsnamā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs tikās ar Enerģētikas Savienības atbildīgo EK priekšsēdētāja vietnieku Marošu Ševčoviču (Maroš Šefčovič). M.Šefčovičs pauda gandarījumu par Rīgas aktīvo līdzdalību Eiropas Viedo pilsētu organizācijā un pienesumu Pilsētu mēru paktā. Viņš uzsvēra, ka Eiropas enerģētikas tīklam ir jānodrošina pamats jaunu tehnoloģiju un inovāciju ieviešanai pilsētu mērogā, palīdzot sasniegt stratēģiskos mērķus – līdz 2050. gadam siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināt par 60 % un tajā pašā laikā palielināt ES nodrošinātību ar kurināmo un degvielu.

Lasīt tālāk...