REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

19-09-2017 - 2017.gada EIROPAS MOBILITĀTES NEDĒĻAS moto: “PĀRVIETOJIES GUDRĀK, DZĪVO LABĀK!”

 

Rīgā no 16. līdz 22. septembrim tāpat kā daudzās Eiropas pilsētās norisinās EIROPAS MOBILITĀTES NEDĒĻAS kampaņa, kas ir vērsta uz gudrāku, videi draudzīgāku un vēl pārdomātāku pārvietošanos pilsētā. Tās ietvaros gan lielas, gan mazas pašvaldības tika aicinātas reģistrēt savus pasākumus kampaņas tīmekļa vietnē http://registration.mobilityweek.eu. Šī gada EIROPAS MOBILITĀTES NEDĒĻAS (EMN) kampaņas sauklis ir “PĀRVIETOJIES GUDRĀK, DZĪVO LABĀK!”.

Tās mērķis ir aicināt cilvēkus dažādot pārvietošanās veidus, lai risinātu Eiropas Savienības iedzīvotājiem aktuālas problēmas – mazinātu satiksmes sastrēgumus un siltumnīcefektu radošo izplūdes gāzu apjomu pilsētās, mudinātu pārvietoties ar velosipēdu un kājām, uzlabojot eiropiešu dzīves un apkārtējās vides kvalitāti.

Šodien 19. septembrī daudzās Eiropas pilsētās par svarīgāko transporta līdzekli kļūs velosipēds, sniedzot iedzīvotājiem iespēju darba dienu savā pilsētā pavadīt ievērojami mazākos satiksmes sastrēgumos un ar mazāku gaisa piesārņojumu. Arī Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti iesaistīties akcijā “Ar velo uz darbu” (Bike to Work), otrdienas rītā uz darbavietu braucot ar velosipēdu, bet uzņēmumi un iestādes – mudināt darbiniekus piedalīties pasākumā un parūpēties par viņu divriteņiem.

EMN rītdienas 20.septembra moto: DIENA BEZ AUTO.  SIA “Prospero” Rīgā plāno realizēt akciju “Nesēdi korķī” ar simbolisku korķu dalīšanu auto šoferiem sastrēgumu laikā. Akcijas vēstījums auto vadītājiem – “Dienā bez auto” atstāt auto mājās.

EMN un nacionālo konkursu organizē SIA “Prospero” sadarbībā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.  Aktuālā informācija par EMN pasākumiem un videi draudzīgu pārvietošanos atrodama Gudro pilsētnieku feisbuka vietnē: www.facebook.com/gudraispilsetnieks. Tur citu starpā ievērību ir izpelnījies sekojošs kādas velobraucējas ieraksts lietavu “TOMASS” laikā 18.septembrī: “Eiropas mobilitātes nedēļas ietvaros devos uz skolu ar velo. Īstenībā no diviem izmirkšanas variantiem izvēlējos ātrāko”.

16.septembrī - EML pirmajā dienā - Rīgas centrā, bijušā Universitātes stadiona vietā Centra sporta kvartāla atklāšanas pasākuma ietvaros, tika atklāta arī asfalta velotrase, notika braucēju paraugdemonstrējumi.

Piedāvājums pašvaldībām pasākumu organizēšanai