REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

12-09-2017 - Latvijas garākās mājas iedzīvotājiem liela interese par ēkas siltināšanu

 

Ozolciema ielas 18. nama iedzīvotāji, pirmdienas, 2017.gada 11.septembra, vakarā kuplā skaitā bija sapulcējušies pie savas mājas, lai iepazītos ar Daudzdzīvokļu māju energoefektivitātes (DME) programmu un gūtu priekšstatu par saviem ieguvumiem no ēkas siltināšanas. Māja Ozolciema ielā 18 ar 396 dzīvokļiem ir garākā ēkā Latvijā, un tautā tā tiek dēvēta par Ziepniekkalna „Lielo Ķīnas mūri”.

„Jūsu mājai ir paveicies, jo gan valsts, gan pašvaldība ir gatava sniegt līdzfinansējumu. Ja izveidosiet dzīvokļu īpašnieku biedrību, jums būs iespēja no pašvaldības iegūt 50 % līdzfinansējumu arī to remontdarbu veikšanai, kas nav saistīti ar ēkas siltināšanu, piemēram, kāpņu telpu remontiem. Mēs vēlamies, lai jūs būtu paraugs visai pilsētai. Izmantojiet, lūdzu, šo iespēju,” aicināja Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs. Viņš arī uzsvēra, ka, ja iedzīvotāji pieņems lēmumu par ēkas kompleksu renovāciju, tad pats personīgi kontrolēs, lai visas pilsētas institūcijas, gan SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP), gan Būvvalde, gan citas sniegtu maksimālu atbalstu Ozolciema ielas 18. nama iedzīvotājiem. Turklāt pašvaldība ir noteikusi, ka renovēto māju iedzīvotājiem par māju ir 90% nekustamā īpašuma nodokļa atlaide.

„Šobrīd ir iespēja dabūt dāvinājumu 50% apmērā no Eiropas Savienības fondiem, kas Latvijā līdz 2022. gadam ļaus nosiltināt aptuveni 1030 mājas. Jau vairāk nekā 200 ēku iedzīvotāji ir iesnieguši pieteikumus, aicinu arī jūs izmantot šo iespēju,” sacīja AS „Attīstības finanšu institūcija Altum” (Altum) valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš.

„Altum” Energoefektivitātes programmu departamenta vadītājs Ingus Salmiņš pastāstīja, ka SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” jau ir iesniegusi pieteikumus par 26 Rīgas māju siltināšanu un veikusi aprēķinus arī par šo māju. Kopējās kompleksās renovācijas izmaksas šai mājai ir aptuveni 4 miljoni eiro, no tiem 50% sedz DME programma.

„Altum” energoefektivitātes eksperts Aldis Greķis klātesošos informēja par Ozolciema ielas 18 mājas tehniskajiem rādītājiem un sniedza plašu informāciju par nepieciešamajiem remontdarbiem un daudzveidīgajām iespējām, kā iedzīvotāji var uzlabot savu mājokli. Viņš īpašu uzmanību veltīja inženierkomunikāciju stāvoklim un informēja par dažāda veida ventilācijas sistēmām.

SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve Signe Kajaka uzsvēra, ka sadarbībā ar Rīgas pašvaldības aģentūru „Rīgas Enerģētikas aģentūra” (REA) veiktais energoaudits liecina, ka pēc siltināšanas rēķinus par apkuri iespējams samazināt par 55%, kas naudas izteiksmē ir vairāk nekā 100 000 eiro gadā pie šā brīža siltumenerģijas cenām. Turklāt inženierkomunikāciju (ūdens apgādes un apkures sistēmu) nomaiņa rada ne tikai komfortablākus apstākļus, bet arī samazina karstā ūdens sagatavošanas un cirkulācijas maksu. Viņa uzsvēra, ka ņemot vērā šos ietaupījumus, iedzīvotāju kopējie maksājumi par mājokli nepalielināsies. Turklāt prakse liecina, ka renovētajās mājās dzīvokļu vērtība pieaug par aptuveni 30%.

Lai uzsāktu mājas Ozolciema ielā 18 atjaunošanu un siltināšanu, ir nepieciešams, lai par to nobalsotu 2/3 dzīvokļu īpašnieku. Jau tuvākajā laikā RNP Ozolciema ielas 18. nama iedzīvotājiem nosūtīs anketu, ar kuru varēs nobalsot par mājas renovāciju. Ja dzīvokļu īpašnieki būs nobalsojuši par siltināšanu, tiks izstrādāts renovācijas projekts, kuru saskaņos Būvvaldē un iesniegs „Altum”, lai saņemtu finansējumu no DME programmas.

Plašāka informācija par valsts atbalsta programmu māju energoefektivitātes uzlabošanas programmu pieejama: https://www.altum.lv/lv/jaunumi/aicinam-pieteikties-maju-energoefektivitates-uzlabosanas-atbalsta-programmai