REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

24-08-2017 - Projekts centralizētās siltumapgādes attīstības veicināšanai pilsētās

 

2017.gada 22.augustā SIA “Vides Investīciju Fonds”, Jelgavas pilsētas dome, biedrība “Zemgales reģionālā enerģētikas aģentūra” (ZREA)  un SIA “Fortum Jelgava” tikās ar Zemgales reģiona medijiem un Zemgales reģiona siltumapgādes un pilsētplānošanas speciālistiem, pieaicinātajiem ekspertiem, tostarp no Rīgas p/a “Rīgas enerģētikas aģentūra”, lai iepazīstinātu ar projektu THERMOS (Projekts), kas  tiek finansēts no Eiropas Savienības pētniecības un inovācijas programmas “Apvārsnis 2020”, lai atbalstītu siltumapgādes tīkla attīstības plānošanu pilsētās.

Projekta mērķis izstrādāt siltumapgādes sistēmas kartēšanas metodoloģiju, programmatūru, un saistītos modelēšanas rīkus, kas ļautu pašvaldībām, siltumapgādes kompānijām u.c. veikt efektīvāku siltumapgādes sistēmas plānošanu ātrāk un lētāk, nekā to var veikt šodien. Projekta mērķis ir  paplašināt un paātrināt jaunu zema oglekļa satura apkures un dzesēšanas sistēmu attīstību Eiropā un nodrošināt ātrāku esošo siltumapgādes sistēmu atjaunošanu un paplašināšanu. Projekta vadošais partneris un galvenais programmatūras izstrādes procesa virzītājs ir “Ilgtspējīgas enerģijas centrs” Londonā, Lielbritānijā. Projekta partneru vidū ir arī siltumapgādes attīstības plānošanas speciālistiem labi zināmā Aalborgas universitāte no Dānijas.

Projekta ietvaros tiks izstrādātas siltumenerģijas pieprasījuma kartes Latvijai, Spānijai, Lielbritānijai un Polijai. Projekta partneriem, tostarp Jelgavai, būs iespēja aprobēt projektā izstrādātās programmatūras siltumapgādes tīkla attīstības plānošanai. Bezmaksas (atvērtā koda) programmatūru brīvi varēs lietot Zemgales un Latvijas pašvaldības un siltumapgādes uzņēmumi. Minētās programmatūras uzdevums būs arī potenciālo centralizētās siltumapgādes patērētāju informētības paaugstināšana, lai siltumapgādes tīkla paplašināšana būtu izdevīga visām pusēm.
Projekta interneta vietnes adrese: www.thermos-project.eu.