REA jautā

Kādus informācijas avotus Jūs izmantojat, lai iegūtu informāciju par energoefektivitāti?

Internetu - 69.7%
Laikrakstus un žurnālus - 2.5%
Arhitektūras un būvniecības nozaru izglītojošos materiālus - 5%
Radio un televīziju - 5%
Rokasgrāmatas un mācību materiālus - 10.9%
Skrejlapas un brošūras - 6.7%

Balsis kopā: 119
Balsošana ir beigusies on: 03 Dec 2018 - 00:00

Seko sociālajos tīklos

TwitterFacebookYoutube

Iesakam

Alternative flash content

Requirements

 

 

15-02-2018 - Kā atjaunot daudzdzīvokļu namu ar Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu

 

Rīgas enerģētikas aģentūra (REA) uzsāk konsultēt daudzdzīvokļu namu pārstāvjus par iespējām pieteikt namus konkursam „Rīgas pilsētas pašvaldības līdzfinansējums dzīvojamo māju atjaunošanai” (Konkurss), tādējādi uzsākot  Rīgas domes atbalsta programmu (Programma), kuras mērķis ir uzlabot galvaspilsētas dzīvojamā fonda tehnisko stāvokli.

Lai iedarbinātu Programmu saskaņā ar Rīgas domes saistošiem noteikumiem Nr.19, Rīgā 2017.gada 15.decembrī (prot. Nr.14, 103.§) “Par kārtību, kādā Rīgas pilsētas pašvaldība sniedz palīdzību energoefektivitātes pasākumu veikšanai dzīvojamā mājā un dzīvojamās mājas atjaunošanai” (https://www.vestnesis.lv/op/2017/257.21), 24. janvārī Rīgas domes Finanšu un administrācijas lietu komiteja izveidoja komisiju (Komisija), kas izskatīs Konkursa projektu pieteikumus no daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašniekiem, kuri pretendēs uz Rīgas pašvaldības līdzfinansējumu energoefektivitātes pasākumu veikšanai un dzīvojamās mājas atjaunošanai (https://pasvaldiba.riga.lv/LV/PostingData/News/2018/1/izveido-komisiju-pasvaldibas-lidzfinansejuma-pieskirsanai-dzivojamo-maju-ztajunosanai.htm?Date=12.02.2018). Komisijas darbakārtībā tagad ir Konkursa nolikuma izstrāde un apstiprināšana.
Rīgas pašvaldība piedāvā trīs līdzfinansējuma veidus, kurus var saņemt daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieki:

 • mājas energoefektivitātes uzlabošanas pasākumiem – ne vairāk par 50% no kopējiem izdevumiem;
 • visas mājas vai atsevišķu tās elementu vai tehnisko sistēmu, ja tās ir atzītas par cilvēku dzīvībai vai veselībai bīstamām, remontam - ne vairāk par 50% no kopējiem izdevumiem;
 • energoaudita veikšanai – 80% no izdevumiem, bet ne vairāk kā 426,86 eiro;
 • standartprojektu tehniskās dokumentācijas paraugu izstrādei – 100% no izdevumiem, bet ne vairāk kā 5217,20 eiro;

Piedalīties programmā var daudzdzīvokļu mājas:

 • kurās ir izveidota dzīvokļu īpašnieku biedrība;
 • kurās ir ne mazāk kā 10 dzīvokļi (desmit kadastra numuri);
 • kurās nekustamā īpašuma nodokļa parāds nepārsniedz 50 eiro par vienu dzīvokli (nedrīkst būt nodokļa parādi par citiem dzīvokļu īpašniekiem piederošiem nekustamā īpašuma objektiem, ja tādi atrodas Rīgā).

Piedalīties programmā var visas Rīgas daudzdzīvokļu mājas, neatkarīgi no tā, kāds ir to apsaimniekotājs, un vai tai vispār tāds ir.

Svarīgi, ka finansējumu var saņemt tikai to remontdarbu vai renovācijas darbu veikšanai, kas attiecas tikai uz koplietošanas telpām vai elementiem (fasāde, kāpņu telpas logi, jumts, ieejas durvis, pagrabs, apkures sistēma, ūdensapgādes un kanalizācijas sistēmas, inženiertehniskās komunikācijas, notekas, utt.).

Nianses

 • Iesniegumus līdzfinansējuma saņemšanai var iesniegt vairākkārt. Nav obligāti jāizvēlas saņemt finansējumu visām četrām programmām, tās ir iespējams izvēlēties. Bet jāņem vērā: neviens vērienīgs remonts netiek veikts bez tehniskās dokumentācijas. Savukārt energoaudits ir svarīga procedūra ikvienai mājai, kas vēlas veikt renovāciju.
 • Ja tiek plānoti sarežģīti būvdarbi vai remontdarbi (piemēram, lifta nomaiņa, fasādes siltināšana), būs nepieciešamas papildus atļaujas, tostarp no Rīgas pilsētas būvvaldes.
 • Finansējums standartprojektu tehniskās dokumentācijas paraugu izstrādei tiek piešķirts tādā gadījumā, ja māja plāno kompleksu renovāciju vai remontu. Ja māja divus gadus pēc tehniskās dokumentācijas (kas saskaņota ar Rīgas pilsētas būvvaldi) izstrādes vēl aizvien nav uzsākusi renovāciju vai remontdarbus, pašvaldībai ir tiesības pieprasīt atgriezt 50% no summas, kas no pašvaldības budžeta ir iztērēta tehniskās dokumentācijas sagatavošanai.
 • Daudzdzīvokļu mājai ir tiesības izvēlēties būvdarbu veicējus patstāvīgi.
 • Ir vēl viens patīkams bonuss: bez atjaunotas mājas un tā, ka Rīgas pašvaldība apmaksā pusi no remontdarbu summas, kas norādīta tāmē, dzīvokļu īpašnieki (kas ir izveidojuši biedrību) saņem nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumus 90% apmērā uz diviem gadiem.

Visi tie, kuri vēlas saņemt līdzfinansējumu no Rīgas pašvaldības savas mājas remontam vai renovācijai, var vērsties pēc konsultācijas Rīgas enerģētikas aģentūrā Brīvības ielā 49/53 (5. stāvs, 518. kabinets). Dzīvokļu īpašnieki tiek gaidīti otrdienās no plkst. 9.00 līdz 13.00 un ceturtdienās no 13.00 līdz 17.00. Programmas koordinatore – Marija Kruglova (Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.). Tāpat konsultāciju var saņemt pa mobilo tālruni 26 664 533.